Masz innowacyjny pomysł na biznes? Skorzystaj ze wsparcia Hub of Talents 2 w Białymstoku

dav

Po sukcesie pilotażu, czas na pełnowymiarowy projekt – w Białymstoku działa platforma startowa dla nowych pomysłów Hub of Talents 2, prowadzona przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Platforma to program akceleracyjny, którego celem jest wsparcie osób posiadających innowacyjne pomysły na biznes.

Platformy startowe dla nowych pomysłów w Polsce Wschodniej to unikalny program wspierający osoby, których innowacyjny pomysł biznesowy ma szansę na osiągnięcie sukcesu na rynku.

Platformy oferują „szyte na miarę” specjalistyczne usługi, kompleksowy mentoring oraz obsługę księgową, podatkową i prawną nowej firmy. Startup będzie inkubowany zgodnie z indywidualnie opracowaną ścieżką rozwoju, opracowaną przez dedykowanego menadżera inkubacji. Po pozytywnym zakończeniu procesu inkubacyjnego i uzyskaniu rekomendacji, można starać się o 800 tysięcy złotych dofinansowania na rozwój biznesu w ramach konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”.

Wysoką jakość wsparcia gwarantują partnerzy projektu: Park Przemysłowy Łomża sp. z o.o., Politechnika Białostocka, Polsko Amerykańska Rada Współpracy Stowarzyszenie Na Rzecz Współpracy Polska USA w Zakresie Rozwoju Wymiany Gospodarczej Współpracy Naukowej i Rozwoju Technologii, Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, Effective sp. z o.o, Infini Seed sp. z o.o., Kancelaria Radców Prawnych Iwaniuk, Rola-Pawłow sp. p. i Gogler Brzeziński, Suszko sp. j.

Jak uzyskać wsparcie w ramach Hub of Talents 2? To proste – platforma prowadzi ciągły nabór do ośmiu cykli inkubacji; zgłaszać możma się przez najbliższe trzy lata. Wystarczy wypełnić wniosek online dostępny na: www.parp.gov.pl/component/grants/grants/platformy-startowe

Pomysł będzie oceniany przez ekspertów pod kątem m.in. innowacyjności koncepcji, przewagi konkurencyjnej, potencjału biznesowego oraz kwalifikacji zespołu projektowego.

Po pozytywnej ocenie i zakwalifikowaniu do programu, razem z menedżerem inkubacji ustalone zostaną najważniejsze potrzeby danego projektu , wspólnie opracowany będzie plan inkubacji.

Dlaczego warto stać się częścią Hub of Talents 2, niech przemówią liczby – do pilotażowego programu wpłynęło ponad 600 zgłoszeń, spośród których 70 spółek zakwalifikowało się do etapu inkubacji. Po kilku miesiącach pracy nad pomysłami pod okiem doświadczonych mentorów i opiekunów 56 startupów złożyło wniosek o dofinansowanie w wysokości do 800 tysięcy złotych z poddziałania 1.1.2 POPW „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”. Ostatecznie 35 spółek z platformy Hub of Talents otrzymało wsparcie finansowe na dalszy rozwój swoich projektów.

Pilotaż Hub of Talents prowadzony był w latach 2016 – 2017 przez sześć technoparków z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, a jego liderem był Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Red. PP, fot. Piotr Walczak

Komentarze