Maszyny z Białegostoku podbiją rynek włoski?

Szeroka oferta innowacyjnych urządzeń Promotechu spotkała się z dużym zainteresowaniem kontrahentów podczas międzynarodowych targów Lamiera 2019 w Mediolanie.

Majowa wystawa we Włoszech to międzynarodowa impreza branży metalowej, prezentująca najnowsze technologie w zakresie technologii cięcia, spawania oraz obróbki powierzchni. Przygotowania Promotechu do udziału w tym wydarzeniu rozpoczęły się już rok temu – z chwilą nawiązania współpracy z nowym dystrybutorem we Włoszech, firmą SSQ.

Rynek włoski jest jednym z największych dla branży metalowej, stąd nasze szeroko zakrojone przygotowania do wejścia na ten rynek, związane głównie z koniecznością komunikacji w języku włoskim – mówi Zbigniew Kopciewski, dyrektor handlowy Promotechu. – Po nawiązaniu współpracy z perspektywicznym przedstawicielem – firmą SSQ, rozpoczęliśmy prace nad budową sieci, obsługiwanych przez nią, regionalnych dystrybutorów; opracowaliśmy też kompletną stronę internetową z ofertą Promotechu i wszelkie materiały marketingowe w języku włoskim. Udział w targach był zwieńczeniem tych wszystkich prac – wysłaliśmy jasny sygnał do naszych klientów oraz konkurentów, że na rynek włoski wchodzi firma o szerokiej ofercie produktowej.

W Mediolanie Promotech zaprezentował pełną gamę wózków do spawania i cięcia, wiertarki z napędami elektrycznymi oraz pneumatycznymi, a także ukosowarki – manualne i większe – z posuwem automatycznym. Stoisko firmy reprezentowali zarówno pracownicy Promotechu, jak i firmy SSQ.

Głównym celem udziału w tych targach była rozbudowa sieci sprzedaży, tak by dotrzeć z ofertą do klientów na terenie całych Włoch. Po targach możemy być dobrej myśli, bo odwiedzali nas m.in. obecni partnerzy handlowi dystrybutora Promotechu, a także liczne firmy handlowe, zainteresowane sprzedażą naszych wyrobów w swoich regionach. Dużym atutem dla tych firm była również możliwość spotkania się i bezpośredniej rozmowy z producentem – dodaje Zbigniew Kopciewski.

Szczególną uwagę zwiedzających zwróciły pokazy na żywo ukosowarek, wiertarek oraz punchera.

Zróżnicowana oferta naszych produktów, a także szeroka gama opcjonalnych akcesoriów rozszerzających ich zastosowanie, przyciągnęła też wielu przedstawicieli firm branży metalowej – klientów końcowych, którzy poszukują maszyn do konkretnych zastosowań i możliwości podniesienia efektowności swoich procesów produkcyjnych. Wielu z nich zdecydowało się na zakup już podczas targów; z innymi nasi dystrybutorzy umówili się na prezentacje maszyn w ich zakładach przemysłowych w najbliższych tygodniach – opowiada Andrzej Twarowski, specjalista ds. marketingu firmy.

Prócz zwiedzających z Włoch, stoisko Promotechu wzbudziło zainteresowanie osób z innych krajów basenu Morza Śródziemnego: Francji, Libii, Egiptu, Cypru, Algierii, Tunezji, Malty oraz Arabii Saudyjskiej.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze