Metamorfozy. Adam Bartosiak: Gwarantuję osiągnięcie założonego celu!

Tak zapewnia pomysłodawca i główny organizator Metamorfoz – inicjatywy, dzięki której Podlasianki mogą odmienić swoje życie. Trafiają tu kobiety chcące zadbać o sylwetkę, zrzucić zbędne kilogramy i nauczyć się, jak żyć zdrowo i aktywnie. Do obecnie trwającej, czwartej już edycji, zgłosiło się ponad 300 pań, a wielki finał planowany jest na 8 marca. Portal Przedsiębiorcze Podlasie objął wydarzenie patronatem medialnym.

Przedsiębiorcze Podlasie: Na początek powiedz, ile kobiet zgłosiło się do tegorocznych Metamorfoz i ile z nich zostało wybranych do finału.

Adam Bartosiak: Ponad 300 osób zgłosiło się do projektu.

Zwyciężczyni będzie jedna, czy też mowa o równoważnych miejscach?

– Miały być cztery kobiety, ale frekwencja nas mocno zaskoczyła i zdecydowaliśmy się na aż sześć osób.

Kto był w jury i co miało największy wpływ na decyzję?

– Każdy z patronatów i sponsorów mógł wyrazić swoje zdanie. Na wybór największy wpływ miała frekwencja na wszystkich spotkaniach i największa aktywność w naszych social mediach, aby móc lepiej poznać każdą uczestniczkę do projektu.

Co chcą zmienić w swoim życiu panie, które zgłosiły się do tegorocznej edycji?

– Przede wszystkim schudnąć i podnieść swoją samoocenę oraz poczucie wartości.

Uważasz, że dzięki Metamorfozom faktycznie uda się uczestniczkom osiągnąć założone cele? To pytanie o subiektywną ocenę, opinię wynikającą z twoich doświadczeń i obserwacji.

– Daję 100 procent gwarancji, że tak się stanie.

Jak w ogóle przebiegała dotychczas tegoroczna edycja. Czym zajmowaliście sie jako organizatorzy i czym musiały wykazać się uczestniczki?

– Przede wszystkim były spotkania w „realu”, co w okresie pandemii jest deficytem i olbrzymim popytem. Mogliśmy w ten sposób realnie przekazać dużo wartości, motywacji i prawdziwych emocji, edukować w zakresie odżywiania, mody i zdrowia. Były spotkania, podczas których trenowaliśmy oraz świetnie się bawiliśmy, jak np. przy zabawie w squid race w plenerze.

Utkwiło ci w pamięci jakieś szczególne wydarzenie z Metamorfoz 2021? Coś cię zaskoczyło w porównaniu do ubiegłych lat?

– Nowe twarze – 99 proc. nowych kandydatek. To pokazuje olbrzymie zapotrzebowanie na taki projekt.

Zmiany zmianami, ale są też nagrody. Co otrzymają zwyciężczynie?

– Katering dietetyczny, karnet na siłownię, trenera personalnego, coach mentalny, opiekę psychodietetyka, dietetyka, wycieczki do Druskiennik, zabiegi na ciało, biżuterię, mnóstwo tego jest.

Metamorfozy to nie tylko pomysłodawca Adam Bartosiak, ale zgrany zespół. Kim są ludzie, którzy pomagają ci w tym wyzwaniu?

– To są lokalne i ogólnopolskie firmy/marki, które widzą ten sam sens niesienia pomocy naszym pięknym paniom. Łączymy siły i dzięki temu możemy podarować dość sporą pomoc kobietom, które tego potrzebują.

A jak właściwie to wszystko się zaczęło? Któregoś dnia wstałeś rano i stwierdziłeś, że masz pomysł na takie cykliczne wydarzenie, czy był jakiś znaczący impuls?

– Wszystko u mnie dzieje się w jednej chwili, rodzi się pomysł, kreatywność i tworzę. Tak jak zorganizowaliśmy w trakcie wydarzenia szybką zbiórkę prezentów dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego Opoka. Szybka akcja, realizacja i kolejni ludzie, tym razem ci najmłodsi – szczęśliwi na święta.

Śledzisz poczynania uczestniczek poprzednich edycji?

– Mamy stały cudowny kontakt.

Inicjatywa byłaby znacznie bardziej skąpa, gdyby nie sponsorzy. Kogo udało się pozyskać w tym roku?

– Darmową opiekę trenerską i treningi personalne ode mnie, miesięczny katering dietetyczny od marki Czysta Micha, karnet na siłownię, solarium oraz zabiegi odnowy od Fitness Club Magic Gym, opiekę dietetyka Karola Wołkowicza, wsparcie mentalne, zarządzanie czasem, kwestie komunikacji, asertywności, motywacji, coaching od Working Academy Anna Czajkowska, zabiegi z kosmetologii estetycznej od Kosmetologia Estetyczna Martyna Jaworowska. Dodatkowe atrakcje w kolejnych etapach castingu zapewniają: Studio Tańca Feniks, firma Discovery Race, New Optica, Doho Sushi, Papillon, Salon Urody Capri. Na finał Metamorfoz: make up od Marty Gąski, fryzurę od Ella Fryz, sesję fotograficzną przed i po od Atelier Natalia Łowicka, stylową kolekcję ubrań od Mance Studios, bieliznę od Kinga Lingerie de Femme, biżuterię od Pracowni Złotniczej Radosław Świeńciński, depilację ciała od Depil Concept, suplementy od Olimp. Kolejne dwie osoby na czas Metamorfoz otrzymają: prowadzenie i opiekę online ode mnie, karnet na siłownię, solarium od Fitness Club Magic Gym, sesję fotograficzną przed i po od Atelier Natalia Łowicka, make up od Marty Gąski, fryzurę od Ella Fryz, opiekę dietetyka Karola Wołkowicza, wsparcie mentalne, porady dotyczące zarządzania czasem, komunikacji, asertywności, motywacji, coaching od Working Academy Anna Czajkowska. Zwyciężczynie wygrają wycieczkę do Druskiennik od Bial-Tur. Podczas finałowej imprezy o uczestniczki zadbają: restauracja Majątek Howieny, after party zorganizuje Rokoko 2.0 Białystok, za wideo odpowiada Yuliya Sukhar.

Nie masz dość, będzie 2022?

– Tym razem w 2022 roku chcemy organizować CAMP-y dla kobiet, już projekt jest w realizacji i niedługo ruszamy z promocją.

Dziękujemy za rozmowę.

Komentarze