Microsoft wesprze białostocki start-up na światowych rynkach

fot. materiał prasowy

25 października był dniem szczególnie ważnym dla polskich startupów. Przynajmniej wybranej 10-tki, która została zaproszona do Startberry – inicjatywy Microsoft, EY i Senfino, mającej na celu wspieracie młodych spółek technologicznych do wejścia na światowy rynek. Rezydent BPN-T – Elastic Cloud Solutions Sp. z o.o., dostąpił tego zaszczytu!

Startberry to inicjatywa dedykowana społeczności młodych startupów. Gromadzi innowatorów, developerów, przedsiębiorców. Jej odbiorcami są młode startupy, przed którymi zostaje otwarta przestrzeń do współpracy, a także dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań chmurowych Microsoft, wiedzy technicznej, usług konsultingowych oferowanych przez EY oraz mentoringu i wsparcia Senfino. Jest to projekt oferujący wymianę poglądów, wzajemne wzrastanie, naukę, współpracę. Ma pomóc wizjonerom w ich twórczych wyzwaniach i dojściu na szczyt.

Na inaugurację Startberry zaproszeni zostali dziennikarze, politycy oraz zarządy największych polskich spółek. Na scenie pojawili się m.in. Mark Loughran – Dyrektor Generalny Microsoft w Polsce, Michel van der Bel – VP Microsoft EMEA, Jacek Kędzior – Partner Zarządzający EY, Krzysztof Witkowski – Associate Partner responsible for EYnovation, Wojciech Trusz – Naczelnik wydziału Rynku Cyfrowego i Nowych Technologii w Departamencie Gospodarki Elektronicznej w Ministerstwie Rozwoju, Przemek Szuder – OCP/SMC Lead in Poland, Tomasz Rutkowski – CEO Senfino.

W Ministerstwie Rozwoju przedstawiciele startupów z całej Polski mieli okazję spotkać się z Wicepremierem, Ministrem Rozwoju i Finansów Mateuszem Morawieckim oraz przedstawicielami firm Microsoft, EY i Senfino.

fot. materiał prasowy

Elastic Workplace – produkt, który ma szansę podbić świat

Białostocka spółka Elastic Cloud Solutions wyróżniła się rozwiązaniem Elastic Workplace. Jest to zestaw narzędzi, takich jak: innowacyjna platforma intranetowa, narzędzie do budowania formularzy, chatbotów i procesów oraz inteligentny asystent pracownika w postaci bota.

Firmy, które korzystają z produktu Elastic Workplace (jak PKP Energetyka czy niemiecki DVAG) chwalą szeroki zakres funkcjonalności ułatwiających codzienną pracę oraz łatwość obsługi. Dzięki Elastic Intranet wszyscy pracownicy mogą współpracować i komunikować się efektywniej, bez względu na czas i miejsce, nawet jeśli na co dzień nie pracują z komputerem, a także, dzięki sztucznej inteligencji, pozyskiwać wiedzę i niezbędne informacje.

Ekspansja na rynki zagraniczne

Łukasz Skłodowski, CEO Elastic Cloud Solutions nie kryje radości z ogromnej szansy i wyróżnienia, jakie spotkało jego firmę:

„Startberry to program akceleracji indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego z zaproszonych przez organizatorów startupów. W naszym przypadku zaproszenie do tej inicjatywy pojawiło się w idealnym momencie. Co więcej nie moglibyśmy sobie nawet wymarzyć lepszych partnerów. W ramach programu korzystamy z doradztwa Microsoft, EY i Senfino i muszę powiedzieć, że są to konkretne działania i decyzje. Od dziś zyskaliśmy dodatkowo również nieograniczony dostęp do bardzo atrakcyjnej przestrzeni biurowej Startberry w zespole budynków Praga306 przy ulicy Grochowskiej w Warszawie.”

Łukasz Skłodowski ma śmiałe plany na przyszłość firmy:

„Wszystkie działania mają na celu jak najszybsze skalowanie i ekspansję naszych produktów na rynki zagraniczne. Już teraz realizujemy kilka dużych wdrożeń w 6. krajach UE, a z naszych usług w modelu SaaS korzystają mniejsze firmy z całego świata. Po nowym roku planujemy premierę kolejnych produktów, dzięki którym nasz ekosystem dla przedsiębiorstw stanie się kompletny. Jak dotąd jeszcze żaden dostawca nie oferuje takiego zestawu gotowych innowacyjnych rozwiązań.”

Informacja prasowa BPN-T

Komentarze