Międzynarodowa firma widzi ogromny potencjał w białostockich studentach i młodych programistach

W Białymstoku startuje IT Academy. To bezpłatny kurs dla młodych programistów, którzy dowiedzą się, jak zostać profesjonalnym Front-End Developerem.

3-miesięczny, darmowy kurs pod okiem doświadczonego mentora i staż dla najlepszych absolwentów – to wszystko w ramach najnowszego projektu edukacyjnego międzynarodowej firmy technologicznej SoftServe. 15 stycznia na Politechnice Białostockiej odbyły się pierwsze zajęcia kursu Front-End Development w ramach IT Academy.

Dostrzegamy ogromny potencjał wśród studentów i młodych programistów, którzy chcą rozwijać swoją karierę zawodową w obszarze IT. W ramach naszej inicjatywy zdobędą oni praktyczną wiedzę, która ułatwi im płynne wejście na rynek pracy. Chcemy, żeby branża IT w Polsce dynamicznie się rozwijała – mówi Paweł Łopatka, dyrektor zarządzający SoftServe Poland.

W ramach pierwszej edycji programu edukacyjnego IT Academy zaplanowano 3-miesięczne kursy Front-End Development w Gliwicach i Białymstoku oraz DevOps Development we Wrocławiu. Zajęcia w Białymstoku odbywają się trzy razy w tygodniu na terenie Politechniki Białostockiej.

Stawiamy na praktykę, a najlepszych absolwentów nagrodzimy stażem w SoftServe. Zainteresowanie kursem w Białymstoku przerosło nasze oczekiwania, dlatego jestem przekonany, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa naszej firmy w regionie – podsumowuje Karol Mocniak, IT Academy Mentor w Białymstoku.

SoftServe to międzynarodowa firma IT, w Białymstoku obecna od 2017 roku. W trakcie czterech lat swojej działalności w Polsce przedsiębiorstwo zbudowało ponad 300-osobowy zespół. W 2019 roku SoftServe planuje zatrudnić kolejne 200 osób.

Nasza firma dynamicznie się rozwija. Wiemy, że warto inwestować w rozwój pracowników, a ciekawa praca, ambitne projekty i możliwości rozwoju stanowią dzisiaj naszą największą przewagą konkurencyjną. Cały czas budujemy też nasz zespół i zależy nam na tym, żeby dołączali do nas najlepsi – dodaje Paweł Łopatka.

SoftServe specjalizuje się w usługach doradczych w zakresie rozwoju oprogramowania w obszarze Big Data, IoT, Cloud, DevOps, e-commerce, bezpieczeństwa informatycznego oraz experience design. Pierwsze biuro SoftServe w Polsce zostało otwarte w 2014 roku we Wrocławiu. Na koniec 2018 roku firma zatrudniała 300 osób w pięciu lokalizacjach – we Wrocławiu, Gliwicach, Warszawie, Poznaniu i Białymstoku.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze