Gdzie mieszkać w Białymstoku? Gdzie szukać nieruchomości na sprzedaż – sprawdzamy ceny i atrakcyjne lokalizacje stolicy Podlasia

Każdy poszukując miejsca do życia zastanawia się, na jaką miejscowość postawić, a także w której jej dzielnicy zamieszkać, aby mieć wszędzie blisko, a zarazem mieć ciszę i spokój. Na Podlasiu miastem godnym uwagi z pewnością jest Białystok. Podpowiadamy, jaka lokalizację wybrać i gdzie szukać ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości.

Gdzie szukać nieruchomości na sprzedaż?

Dzisiaj najprościej jest poszukać mieszkania lub domu za pośrednictwem Internetu. W sieci znajdziemy portale z ogłoszeniami o ich sprzedaży. Warto zajrzeć zarówno na najpopularniejsze duże witryny, takie jak OLX, Otodom, czy Sprzedajemy.pl (https://sprzedajemy.pl/bialystok/nieruchomosci). Tam umieszczają swoje ogłoszenia osoby prywatne, a także firmy. Dzięki temu ma się znacznie większy wybór.

Warto wiedzieć, że wybierając dom lub mieszkanie od osoby prywatnej, najczęściej można negocjować cenę. Można pozyskać także więcej szczegółowych informacji na temat domu, okolicy, sąsiedztwa.

Z kolei wybierając ogłoszenie wystawione przez pośrednika otrzymujemy fachową formalną pomoc, w tym nie tylko w sprawach notarialnych, ale także wsparcie w staraniu się o kredyt z banku.

Kolejnym sposobem na wyszukiwanie nieruchomości do kupienia, jest korzystanie z serwisów aukcyjnych. Mimo swojej nazwy, w dużym zakresie podobne są do portali ogłoszeniowych. Na stronach typu Allegro kupić można zarówno mieszkania i domy od osób prywatnych, jak i od agencji nieruchomości.

Jeśli jesteśmy zdecydowani na konkretną lokalizację możemy skorzystać z lokalnych portali, jak i z grup na portalach społecznościowych. Warto nie tylko przeglądać umieszczone tam oferty, ale samodzielnie zamieszczać swoje zapytania. W ten sposób zwiększamy swoje szanse na znalezienie domu lub mieszkania marzeń.

Gdzie mieszkać w Białymstoku?

Warto wiedzieć, że miasto Białystok w 2004 roku zostało podzielone na dzielnice, a w zasadzie 28 pomocniczych jednostek administracyjnych, nazwanych osiedlami. Wśród nich znalazły się także okoliczne, niewielkie miejscowości: Dojlidy Górne, Kolonia Halickie, Zagórki. Z nich utworzono osiedle Dojlidy Górne.

Pozostałe to: Centrum, Białostoczek, Sienkiewicza, Bojary, Piaski, Przydworcowe, Młodych, Antoniuk – znajdujące się w centralnej części miasta. To je powinni wybrać wielbiciele miejskiego życia: gwaru, bliskości do centrów handlowych i rozrywkowych.

Nieco dalej od centrum znajduje się Jaroszówka i Zawady – są w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych. Na wschód od centrum jest osiedle Mickiewicza, Wygoda, Piasta I, Piasta II, Skorupy, Mickiewicza, Dojlidy i Dojlidy Górne. Zaoferować oprócz zieleni mogą stawy – to doskonałe miejsce na relaks po pracy.

Na południe, a dalej – na zachód mamy osiedla: Bema, Kawaleryjskie, Nowe Miasto, Zielone Wzgórza, Starosielce, Słoneczny Stok, Leśną Dolinę, Wysoki Stoczek, Dziesięciny I, Dziesięciny II, a także Bacieczki.

Trudno wskazać jednoznacznie, która lokalizacja w stolicy Podlasia jest najbardziej atrakcyjna. Najlepiej przejść się przez wszystkie i je poznać. Nie bez znaczenia jest to, gdzie będziemy pracować. Dojazd bywa utrapieniem.

Komentarze