Mikroprzedsiębiorstwo z dużym kapitałem – można jeszcze zgłaszać się do projektu

Zaplanuj swoją karierę zawodową i uzyskaj dofinansowanie 23 050 zł na własną działalność gospodarczą. Termin naboru wniosków aplikacyjnych do projektu „Mikroprzedsiębiorstwo z dużym kapitałem” został przedłużony do 29 lutego 2020 r.

Fundacja Biznes i Prawo oraz Stowarzyszenie Europartner Akademicki Klub Integracji Europejskiej – partner projektu, zapraszają osoby zamieszkujące miasto i gminę Siemiatycze, miasto i gminę Drohiczyn lub gminy: Dziadkowice, Grodzisk, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo.

Jeśli jesteś osobą bezrobotną lub bierną zawodowo, masz więcej niż 30 lat oraz dodatkowo mieszkasz w jednej z wyżej wymienionych gmin, możesz zgłosić się do projektu, który finansuje w kwocie 23 050 zł utworzenie Twojej przyszłej firmy.

Co zyskujesz?

Najlepsze pomysły i przedsięwzięcia otrzymają dotację w wysokości 23 050,00 zł, pod warunkiem prowadzenia firmy przez minimum 12 miesięcy. W tym okresie Fundacja przeznacza fundusze na opłacenie części kosztów miesięcznych ponoszonych na prowadzenie firmy – np. składek ZUS, zakup artykułów biurowych, opłacenie biura rachunkowego.

Przez pierwszych 6 miesięcy takie wsparcie będzie wynosiło do 2250 zł miesiecznie, a przez kolejne 6 miesięcy – 556 zł miesięcznie.

Uczestnicy projektu objęci zostaną również blokiem doradczym, w  ramach którego otrzymają wiedzę, jak założyć firmę, a także instrumenty i wiedzę z zakresu analizy powodzenia oraz szans utrzymania się przedsięwzięcia na rynku, wiedzę z zakresu planowania finansów i wydatków w firmie.

Dodatkowe informacje znajdują się tutaj: Mikroprzedsiębiorstwo z dużym kapitałem

Nabór dokumentów aplikacyjnych prowadzony jest do 29.02.2020 r.

Więcej informacji o projekcie oraz dokumenty aplikacyjne do pobrania można uzyskać tutaj, na stronie Fundacji oraz w siedzibie:
ul. Warszawska 44/1 (III piętro)
15-077 Białystok
tel./fax. 85 732 02 58

Red. PP, fot. pixabay.com

Komentarze