12 października 2016, Kino Forum, BOK

Miles Davis i ja – film. Dyskusyjny Klub Filmowy GAG w Kinie Forum

bok

Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza na pokaz filmu MILES DAVIS I JA, poruszającej, pozbawionej blichtru opowieści o największej gwieździe jazzu i nieszczęśliwym człowieku.

Kiedy?

12 października 2016, godz. 18.30

Gdzie?

Kino Forum, ul. Legionowa 5

Bilet: 11 zł

Prelekcja przed filmem i moderowanie dyskusji po filmie – dr Tomasz Adamski.

W drugiej połowie lat 70. XX wieku, cieszący się ogromnym uznaniem Miles Davis nagle znika z życia publicznego. Na tym właśnie zaskakującym fragmencie życia jazzowego geniusza skupia się Don Cheadle. Samotny, antypatyczny, uzależniony od środków przeciwbólowych i innych używek muzyk zaszywa się we własnym domu, gdzie głównie rozpamiętuje przeszłość, zwłaszcza nieudane małżeństwo z piękną tancerką Frances. Pewnego dnia do jego drzwi puka zdesperowany dziennikarz. Dla pismaka to początek niezwykłej, niebezpiecznej przygody, której częścią będzie nie tylko Miles Davis, ale też tajemnicza płyta z jego nowymi, niepublikowanymi nagraniami. Filmowi daleko do klasycznych, sztampowych obrazów. To psychodeliczna, sensacyjna historia i wyrazisty portret środowiska muzycznego, w jakim funkcjonował Davis w późnym okresie swojej kariery. To też historia o ambiwalencji sławy i ciężarze bycia geniuszem, w której przekonująco zagrali Don Cheadle (po obu stronach kamery) i partnerujący mu Ewan McGregor.

Po filmie przeniesiemy się do kącika kawiarnianego w foyer kina Forum, gdzie kosztując wybornej herbaty i kawy będziemy prowadzić dyskusję o obejrzanym filmie. Specjalny wybór herbat na spotkania DKF dostarczy nam sklep Kawa-herbata, znajdujący się w C.H.Park w Białymstoku, lok. 115.

Komentarze