,

Miss Polski 2024: w finale województwo podlaskie będą reprezentować Karolina Grabowska i Julia Roszko

Reprezentantki województwa podlaskiego: Karolina Grabowska i Julia Roszko / Fot. mat. pras. - Media Creative

Półfinał Miss Polski zakończony. W tym roku po raz 35. zostanie wybrana najpiękniejsza Polka. Hotel Kolumna Park gościł 59 najpiękniejszych kobiet w Polsce, z których wybrane zostały 32 finalistki.

Dziewczyny podczas gali półfinałowej zaprezentowały się w sukniach od Izabeli Janachowskiej. Po pokazie na wszystkie dziewczyny czekał wspaniały bankiet przygotowany przez zespół Hotelu Kolumna Park. Wśród wyłonionych finalistek są dwie reprezentantki każdego województwa. W finale województwo podlaskie będą reprezentować Karolina Grabowska i Julia Roszko.

Karolina Grabowska, 20-latka z Białegostoku, to ambitna studentka prawa na Uniwersytecie w Białymstoku. Niedawno spędziła pół roku na uczelni w Hiszpanii, poszerzając swoje horyzonty i zdobywając nowe doświadczenia. Jej pasją od dzieciństwa jest sztuka, zwłaszcza teatr, muzyka i poezja. Brała udział w konkursach recytatorskich i występach teatralnych, przekazując przez nie swoje uczucia i inspiracje. Moda również stanowi dla niej formę wyrażenia siebie.

Karolina jest także zafascynowana rozwojem osobistym, czytając książki na ten temat i planując w przyszłości samodzielne pisanie, aby dzielić się swoją wiedzą i inspiracją z innymi. Szczęście jej i bliskich jest dla niej priorytetem, a w życiu kieruje się zawsze prawdą i zgodą ze sobą.

Julia Roszko to 23-letnia mieszkanka Białegostoku i studentka architektury na Politechnice Białostockiej. Już wkrótce będzie bronić tytułu inżyniera. Architektura jest jej największą pasją, fascynuje ją możliwość kształtowania otaczającego świata poprzez projektowanie budynków i przestrzeni.

Dla Julii architektura to nie tylko wyraz kreatywności, lecz również sztuka łączenia funkcjonalności z estetyką. Dąży do tworzenia miejsc, które inspirują ludzi i czynią świat lepszym miejscem do życia. Jej największym osiągnięciem jest zdolność do wyjścia ze strefy komfortu i podejmowania wyzwań, co przynosi jej rozwój i nowe doświadczenia.

Wzięcie udziału w konkursie piękności i wyjazd na Erasmusa to dla niej przykłady takich wyzwań, które przyniosły jej wiele korzyści osobistych i wzbogaciły jej życie. Dla Julii najważniejsza w życiu jest rodzina, która stanowi dla niej fundament wsparcia, miłości i akceptacji. Rodzina daje jej siłę do pokonywania trudności i radość z dzielenia się z nimi sukcesami.

Finalistki miały okazję wziąć udział w warsztatach makijażowych, prowadzonych przez jednego z najlepszych specjalistów w branży – Pawła Borkowskiego, głównego makijażystę marki Estee Lauder w Polsce.

Robert Jarek natomiast pokazał dziewczynom, jak radzić sobie ze stresem i tremą podczas wystąpień publicznych. Finalistki mogły wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach pod okiem Roberta, który zdradził im sekrety dobrego mówcy. Na koniec dnia czekało na dziewczyny jeszcze jedno spotkanie. Andre Sleigh, dyrektor konkursu Miss Supranational, opowiedział o tym, jak wygląda przygotowanie do konkursów międzynarodowych i podzielił się swoimi cennymi doświadczeniami i radami.

Teraz na dziewczyny czekają dwa zgrupowania w Małopolsce, na których będą przygotowywać się do gali, a widzowie dzięki social mediom będą mogli poznać je bliżej. Pierwsze zgrupowanie już 10 czerwca.

Jubileuszowa 35. gala finałowa konkursu Miss Polski 2024, podczas której zobaczymy wszystkie 32 finalistki, odbędzie się 5 lipca w Nowym Sączu, podczas trzydniowego Festiwalu Piękna w urokliwej Małopolsce.

Koronę laureatce przekaże Angelika Jurkowianiec – Miss Polski 2023.

Red. PP

Komentarze