Mlekovita znów liderem branży mleczarskiej, a jej prezes Dariusz Sapiński Managerem Roku

Mlekovita zwyciężyła w XIII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, przygotowywanym przez Polską Izbę Mleka. Laur zdobyła w kategorii Największe Spółdzielnie Mleczarskie. Jest to jej czwarte zwycięstwo z rzędu. Kapituła uhonorowała także prezesa Grupy Mlekovita Dariusza Sapińskiego, przyznając mu tytuł Managera Roku 2018. 

Kapituła Rankingu doceniła dynamiczny rozwój Grupy Mlekovita. Firma na koniec 2018 r. osiągnęła przychody o wartości ponad 16 razy większej niż 20 lat temu. Rok do roku rosną one o ok. 10%, czyli pięciokrotnie szybciej niż rynek. Wyniki pierwszej połowy 2019 r. wskazują, że jeszcze w tym roku Mlekovita przekroczy rekordowy próg 5 mld zł przychodu. Czyni ją to niekwestionowanym liderem branży w Polsce oraz największą grupą mleczarską w Europie Środkowo-Wschodniej.

Doceniony został też stojący na czele Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński – autor logo, nazwy i koncepcji rozwoju firmy. Kapituła konkursu przyznała mu tytuł Managera Roku 2018.

– Każdego dnia w naszych 20 zakładach produkcyjnych przetwarzamy 8 milionów litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników. O najwyższą jakość naszych produktów dba ponad 5000 wykwalifikowanych pracowników. To dzięki ich codziennym wysiłkom produkty mleczne Mlekovity są znane nie tylko w Polsce, ale i 159 krajach świata. Cieszymy się, że nasza działalność znajduje uznanie nie tylko w oczach konsumentów, ale również ekspertów branży – powiedział Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy MLEKOVITA.

Celem Rankingu Spółdzielni Mleczarskich jest wyłonienie najbardziej dynamicznie rozwijających się podmiotów sektora mleczarskiego oraz laureatów kategorii specjalnych. Biorą w nim udział spółdzielnie mleczarskie oraz przedsiębiorstwa prywatne zajmujące się skupem i przetwórstwem mleka. Ich działalność poddawana jest analizie na kilku płaszczyznach, m.in. finansów, eksportu i innowacyjnych form promocji. Nad całym przebiegiem rankingu czuwa niezależne grono ekspertów i znawców branży mleczarskiej.
Laureaci tegorocznej XIII edycji zostali ogłoszeni w trakcie uroczystej Gali 17. Międzynarodowego Forum Mleczarskiego.

Mlekovita z siedzibą w Wysokiem Mazowieckiem ma 20 zakładów produkcyjnych i 32 własne centra dystrybucyjne, w tym pierwsze w branży hurtownie Cash&Carry. Jest przedsiębiorstwem ze 100-procentowym kapitałem polskim, liderem branży w kraju oraz liderem eksportu sektora mleczarskiego (posiada uprawnienia eksportowe do 159 krajów świata).

 

Red. PP, fot.  Mlekovita

Komentarze