Możesz uniezależnić się od podwyżek prądu. W jaki sposób?

Dzięki energii ze słońca. A dokładnie – instalacji fotowoltaicznej, która tę energię zamienia na prąd elektryczny. Jest to jak najbardziej realny sposób na to, by Twoja firma była bardziej konkurencyjna i na oszczędności, również w gospodarstwie domowym.

– Jedno jest pewnie w dzisiejszym świecie – cena energii elektrycznej nie spadnie. A zapotrzebowanie na nią jest coraz większe, nie da się przecież prowadzić biznesu bez prądu – mówi Piotr Romaniuk, dyrektor handlowy białostockiej firmy Max Energy.

Max Energy to, jak mówią o sobie jej pracownicy, specjaliści z energią. Jest to największy broker w północno-wschodniej Polsce zajmującym się energetyką. Firma zajmuje się również m.in. instalacją paneli fotowoltaicznych.

– Zajmujemy się tutaj całym procesem inwestycyjnym – precyzuje Piotr Romaniuk. – Od projektu instalacji fotowoltaicznej i doboru sprzętu, poprzez wykonanie instalacji fotowoltaicznej, aż do podpisania umowy ze spółką obrotu, która zapewni bilansowanie energii elektrycznej lub jej odkup.

Jak dodaje, ogniwa fotowoltaiczne można zamontować na dachu domu czy budynku firmy.

– Realizujemy inwestycje każdej wielkości, od niewielkich o mocy kilku kWp do dużych farm fotowoltaicznych. Instalacja taka to dobre rozwiązanie praktycznie dla wszystkich, którzy korzystają z energii elektrycznej, zarówno dla osób prywatnych – właścicieli gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców, w tym rolników – mówi Piotr Romaniuk.

Co mi to daje?

To jedno z najczęstszych pytań pojawiających się w kontekście paneli fotowoltaicznych. Wśród korzyści, jakie daje taka droga pozyskiwania prądu, wymienia się:

  • darmowy prąd ze słońca,
  • niezależność od podwyżek cen prądu,
  • możliwość odliczenia kosztu instalacji od podatku (w przypadku klientów indywidualnych – wartość instalacji fotowoltaicznej mieszczącej się w kwocie do 53 tys. zł),
  • wzrost wartość nieruchomości,
  • fakt, iż energia słoneczna jest odnawialna i się nie skończy,
  • cichy system,
  • wysoką odporność na anomalie pogodowe,
  • estetykę,
  • łatwy szybko montaż i brak konieczności pozwolenia na budowę.

 

Ile paneli fotowoltaicznych potrzebuję?

To kolejne ważne pytanie.
Otóż pojedynczy panel fotowoltaiczny ma zazwyczaj ok. 1,7 mkw. (1,00m x 1,70m) i moc nominalną 280-400 Wat. By zapewnić energię elektryczną dla domu jednorodzinnego, potrzeba kilkanaście takich paneli. Szczegółowe obliczenie powierzchni warto oprzeć o zużycie prądu i moc paneli, na które chcemy się zdecydować.
Przyjmuje się, że instalacja o mocy 1000 Wat wyprodukuje w skali roku 960 kWh energii.
A teraz sprawdź na fakturze za energię elektryczną, ile jej zużyłeś w skali ostatniego roku.

Dlaczego w ogóle warto wytwarzać energię na własne potrzeby?

Ponieważ umożliwia to uzyskanie korzyści ekonomicznych i oszczędności energii już od pierwszego dnia. Jeśli projekt instalacji fotowoltaicznej jest dobrze wykonany, pozwala na instalację takiej liczby paneli, które dadzą maksymalną wydajność energetyczną.
Ponieważ faworyzując energię odnawialną, ograniczamy emisję CO2 do atmosfery i walczymy ze zmianami klimatycznymi.
Ponieważ twoja firma będzie bardziej wydajna, bardziej konkurencyjna.
Ponieważ energia elektryczna, którą konsumujesz, dużo mówi o tobie. Jeśli działasz na co dzień – w sposób etyczny i zaangażowany – to może być również Twoja energia. Wybierz energię produkowaną w sposób zrównoważony i dostosowaną do Twoich potrzeb.

Oczywiście pytań może być więcej.

– Na wszystkie z chęcią odpowiemy – zapewnia Piotr Romaniuk. – Zapraszam do kontaktu z firmą Max Energy, nasi specjaliści to wysokiej klasy fachowcy, wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie spełniające potrzeby każdego klienta.

 

 

Komentarze