,

Mural z Zenkiem to nie fejk. Pomogą podlaskie firmy

Mamy nieco więcej szczegółów dotyczących powstania w Białymstoku muralu Zenka Martyniuka. Jak będzie wyglądał ostateczny projekt? Tego dowiemy się już 8 marca na konferencji prasowej, która odbędzie się w urzędzie marszałkowskim. Informację tę otrzymaliśmy od zespołu Akcent. Będziemy tam i niezwłocznie postaramy się przekazać Wam wszelkie szczegóły.

W końcu się udało! Wyczekiwany mural Zenka Martyniuka zostanie namalowany już w kwietniu tego roku. Dzieło powstanie na elewacji jednego z bloków przy ulicy Hallera w Białymstoku. Wykona go Rafał Roskowiński, artysta uważany za legendę oraz pioniera polskiego muralu. Projekt zaakceptował sam „Król Disco Polo”.

Mural zostanie namalowany przez Rafała Roskowińskiego, artystę uważanego za legendę oraz pioniera polskiego muralu. Wykonanie dzieła współfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Farby sponsoruje firma Unicell Poland sp. z o.o z Wasilkowa – polski producent farb, preparatów do drewna i systemów dekoracji. W portfolio spółki znajdują się marki: LuxDecor, Primacol Decorative i Primacol Professional. Partnerem medialnym akcji jest grupa Nienormalny Białystok; partnerstwo merytoryczne: Carrum – Quality and Reliability

Autorem projektu jest wspomniany Rafał Roskowiński – doktor sztuk pięknych i oficjalny ambasador farb marki Primacol. Roskowiński to człowiek legenda. Posiada na swoim koncie bogatą kolekcję murali historycznych w całej Polsce.

Dodatkowe informacje znajdują się pod tym linkiem: W Białymstoku powstanie mural Zenka Martyniuka! Nienormalny Białystok dopiął swego

Piotr Walczak, fot. Nienormalny Białystok

Komentarze