Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2015

W niedzielę – 28 czerwca br. w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbył się koncert inaugurujący Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża 2015 pt.: „Muzyka Świata”. W trakcie tego pierwszego festiwalowego wydarzenia zaśpiewała Beata Dunin-Wąsowicz oraz zagrali pianiści: Maciej Gański, Daniela Angelova z Bułgarii i Chinka Han Ying. Koncerty rozbrzmiewać będą codziennie, w wielu miejscach na terenie województwa podlaskiego, aż do soboty 12 lipca. Wówczas, na plenerowej scenie Muzeum Przyrody w Drozdowie odbędzie się finał XXII Międzynarodowego Festiwalu.

Jak mówi Dyrektor Artystyczny Festiwalu – dr Jacek Szymański – ta edycja festiwalu to 22 koncerty w trakcie, których zaprezentują się znakomici wykonawcy z Polski, Chin, Bułgarii i Ukrainy. Będzie można jak zawsze, usłyszeć mnogość muzycznych wypowiedzi wokalnych i instrumentalnych.

Gmina Piątnica kolejny raz wsparła Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży w organizacji tak wyjątkowego wydarzenia kulturalnego, które przynosi wiele niezapomnianych chwil i artystycznych doznań. Wszystkich melomanów zapraszamy na koncerty, w szczególności na te, które odbędą się na terenie naszej gminy:

28 czerwca – Muzeum Przyrody w Drozdowie, godz.15.00 „Muzyka Świata”,

11 lipca – kościół parafialny w Drozdowie, godz. 19.00 „Monstrancja za cukierki”,

12 lipca – Muzeum Przyrody w Drozdowie, godz. 17.00 „Wielka Gala w Pałacu”.

Więcej szczegółów na stronie: www.rok.4lomza.pl/index.php?wiad=587

W załączeniu do artykułu program imprez.

Poniżej filmowe zaproszenie na koncerty

 

Komentarze