Na Krywlanach wybudują fabrykę domów za 86 milionów i zatrudnią 250 osób

W rozstrzygniętym 27 kwietnia przetargu nieograniczonym, Danwood SA (spółka z siedzibą w Bielsku Podlaskim), złożył najkorzystniejszą ofertę na zakup trzech działek w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, na terenach położonych na Krywlanach. W ciągu niecałych dwóch lat na tym terenie firma planuje wybudować i uruchomić fabrykę domów modułowych, w której na początek zatrudnienie znajdzie ponad 250 osób.

Danwood SA – największy producent domów gotowych w Polsce – wygrał przetarg na zakup terenu o łącznej powierzchni 8,8 hektara, zlokalizowany na Krywlanach w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (Podstrefa Białystok). Na tym terenie powstanie fabryka domów modułowych Danwood, której uruchomienie planowane jest już w 2023 roku.

– Podjęliśmy decyzję o budowie nowej fabryki w związku z bardzo dynamicznym rozwojem sprzedaży w Niemczech, gdzie trafia 90 proc. naszych domów, a także w związku z planami zwiększenia sprzedaży w Polsce i na innych europejskich rynkach – mówi Grzegorz Szkirel, członek zarządu i dyrektor ds. finansowych w Danwood.

Miniony rok, pomimo pandemii, przedsiębiorstwo zakończyło z rekordowym przychodem ze sprzedaży na poziomie przekraczającym 1,2 mld złotych.
Dzięki inwestycji w nową fabrykę zdolności produkcyjne firmy wzrosną o 25 proc. i tym samym Danwood będzie mógł produkować 2 500 domów rocznie. Firma zatrudnia obecnie ponad 2 200 pracowników, a w związku z uruchomieniem nowej fabryki władze spółki planują zatrudnić na początek ponad 250 osób.

Nakłady poniesione na całą inwestycję wraz z nowym parkiem maszynowym szacowane są około 86 mln zł.

Na zdjęciu: fabryka w Bielsku Podlaskim.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze