Najnowocześniejsze odkurzacze samojezdne dostępne na rynku w 2022 r.

Dobry odkurzacz samojezdny to już nie tylko efektywna maszyna, która skrzętnie zbierze wszelkie nieczystości z podłogi. Coraz większy nacisk kładzie się na detale i dodatkowe funkcjonalności – od rosnącej mocy ciągu po funkcję mopowania. W tym kontekście pytania o to, jaki odkurzacz wybrać do domu lub biura nabierają nowego wymiaru. Co warto wiedzieć o asortymencie dostępnym w 2022 r.?

Wybór nowego odkurzacza – patrząc na to z perspektywy roku 2022 – może stanowić niemałe wyzwanie. Szczególnie ze względu na duży skok możliwości maszyn samojezdnych. Jaki sprzęt wybrać pod kątem kompleksowego oczyszczenia podłogi? Pod uwagę trzeba w 2022 r. brać wyjątkowo wiele zmiennych: od skuteczności działania przez intuicyjność aplikacji do obsługi po pojemność akumulatora oraz schowka na nieczystości.

Najlepsze odkurzacze samojezdne w roku 2022

Odkurzacze automatyczne skutecznie rozwiązują problem codziennego oczyszczania powierzchni mieszkania, domu lub podłogi – idealnie sprawdzają się w czasie, kiedy w pomieszczeniu nikogo nie ma. Jakie modele wyróżniają się w 2022 r. pod względem czasu pracy urządzenia, trybów i innych parametrów?

iRobot Roomba: skuteczność filtrowania

Najlepsze odkurzacze samojezdne zapewnić muszą niewątpliwie ponadprzeciętną skuteczność. Oczyszczanie włosów – szczególnie w przypadku, gdy w domu są zwierzęta – oraz okruchów, drobnostek znajdujących się w zakamarkach wymaga szczególnej precyzji działania szczotek. Pod tym względem świetnie sprawdza się iRobot Roomba s9+. Wprowadzony przez producenta tryb dokładnego sprzątania stanowi wyjątkową wartość dodaną wobec możliwości modeli konkurencyjnych. Testy wykazują również dużą skuteczność działania filtru Aerovac, który dopracowano pod kątem pełnego filtrowania kurzu.

Jak wynika z analizy odkurzaczy samojezdnych dostępnej na rankingrobotow.pl, model s9+ wykorzystując technologię Power Boost zapewnia szczególny poziom spotęgowania siły ssania na dywanach. To jedna ze zmian wobec modelu s9 oraz wcześniejszych propozycji marki, która niezmiennie uznawana jest za prekursora wszelkich nowości w sektorze odkurzaczy samojezdnych.

Xiaomi i Samsung: dokładność czyszczenia

Wśród modeli, które można w zakresie niektórych parametrów porównywać z iRobotem Roomba – niezmiennie numerem 1 na listach rankingowych – są propozycje producentów dopiero budujących marki w tym segmencie. To m.in. Xiaomi i jego MiJia Mi; model ten doceniany bywa m.in. ze względu na ciche działanie. Ciekawym wyborem może być również inna azjatycka marka, Samsung R20J9040WG Powerbot Cyclone Force. W jego przypadku warto zwrócić uwagę na szerokość szczotki sprzątającej. Ponad 31 cm to ok. 1/3 więcej niż standardowe wymiary innych modeli.

Artykuł partnerski

Komentarze