,

Nasza chluba – wicemistrzowie Polski – Lowlanders Białystok mają nowego trenera

Troy Baker (na zdjęciu) został nowym trenerem drużyny Wicemistrza Polski z 2020 roku Lowlanders Białystok. Będzie on także odpowiedzialny za formację ataku oraz zostanie koordynatorem programu szkolenia sekcji juniorskiej.

Troy Baker od 10 lat jest trenerem futbolu amerykańskiego i zbierał doświadczenie na wielu poziomach w USA Dywizja II, NAIA, Junior College, High School oraz Europie w drużynach z Norwegii, Szwajcarii oraz na Węgrzech. 8 razy docierał ze swoimi drużynami do fazy play-off, z czego 4 razy zdobywał mistrzostwo.

– Przyszedłem tutaj, ponieważ futbol amerykański się ciągle rozwija i zawodnicy chcą się uczyć i być lepsi. Uwielbiam także poznawać różne miejsca i kultury, więc łączę przyjemne z pożytecznym. Grałem w futbol amerykański zaledwie 11 lat i prawie tyle teraz jestem trenerem. Grałem na poziomie Division 2 na Harding University w Arkansas i Butte Junior College w Chico w Kalifornii. Jeśli chodzi o moją karierę, to byłem defensywnym liniowym, zapaśnikiem oraz trenowałem lekkoatletykę – pchnięcie kulą. W 2015 roku przyjechałem do Europy po raz pierwszy do Norwegii do Lura Bulls, tam zostaliśmy mistrzami po raz jedyny w historii. Następnie 2 lata byłem w Szwajcarii i następne 2 na Węgrzech. W zeszłym roku zostałem trenerem Czarnych Panter z Pragi, ale sezon został odwołany na dwa dni przed naszym pierwszym meczem – powiedział o sobie trener główny Troy Baker.

Drużyna rozpocznie przygotowania do sezonu od lutego. Będzie to pierwszy sezon pod egidą Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce. Start sezonu planowany jest na połowę kwietnia. Lowlanders Białystok pierwszy mecz rozegrają na przełomie kwietnia i maja, kiedy ich rywalem w Białymstoku będzie drużyna ze stolicy Warsaw Mets.

– Miałem inne oferty, ale wybrałem Lowlanders, ponieważ słyszałem dobre opinie o zespole i organizacji. Oczywiście każdy chce wygrywać, ale moim celem jest pogłębianie wiedzy i doskonalenie umiejętności przez zawodników. Najbardziej cenię sobie ciężką pracę. Wiem, że wiele drużyn przygotowuje się do zdobycia mistrzostwa i rekrutuje wielu dobrych graczy. Jednak musimy skupić się na sobie. Musimy nadal ciężej pracować i być mądrzejsi w tym co robimy. Nie możemy przed sezonem oczekiwać, że będziemy w finale. Jeśli będziemy krok po kroku wykonywać założenia, to na koniec dotarcie do finału będzie możliwe. Na pewno będziemy solidnym zespołem, który będzie grał skutecznie i twardo. To będzie fajny sezon i mam nadzieję, że kibice są na to gotowi – podkreślił trener.

Red. PP/inf. i fot. Lowlanders Białystok

Komentarze