Nie będzie tradycyjnych Targów Praktyk i Staży. Przeniesione do sieci

Miały odbyć się 1 kwietnia, zgłosiło się prawie 40 firm – jednak z powodu pandemii koronawirusa, cieszące się od lat dużą popularnością, Targi Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej zostały odwołane. Nie odbędą się w tradycyjnej formie: dziesiątki stoisk i setki odwiedzających, poszukujących pracy, praktyk lub ofert stażowych.

Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami PB postanowiło przenieść tegoroczną edycję Targów Praktyk i Staży do sfery online. Proponujemy studentom i absolwentom naszej uczelni kontakt z firmami i organizacjami na naszym profilu społecznościowym na Facebooku. Tam umieszczamy oferty pracodawców. W ostatnich dniach np. pojawiły się propozycje dla kontrolerów jakości na budowie. Poszukiwany jest także inżynier produktu. Do tego zorganizowaliśmy zdalne konsultacje dokumentów rekrutacyjnych z doradcą zawodowym, by pomóc odnaleźć się na coraz trudniejszym obecnie rynku pracy naszym studentom i absolwentom – mówi Mateusz Adaszczyk, kierujący Biurem Karier i Współpracy z Absolwentami PB.

Targi online potrwają do 9 maja. Impreza ta to wydarzenie cykliczne. Celem jest połączenie wystawców, którzy posiadają ofertę staży, programów praktyk, pracy wakacyjnej – z szerokim gronem odbiorców. Studenci i absolwenci cenią sobie targi, ponieważ umożliwiają im one kontakt i rozmowę z wieloma pracodawcami jednocześnie.

Codziennie, do 9 maja, na profilu FB Biura Karier i Współpracy z Absolwentami PB pojawiać się będą propozycje od firm poszukujących kandydatów do pracy i praktyk. Swoją ofertę w ten sposób przedstawią m.in. takie firmy, jak Biawar, Transition Technologies-Software sp. z o. o., Jeronimo Martins Polska SA, Unibep SA, British American Tobacco Polska oraz Multi Packaging Solutions Białystok sp. z o.o.

Organizator oferuje też pomoc w napisaniu dobrego CV i listu motywacyjnego oraz przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej. Proponuje studentom konsultacje z doradcą zawodowym, który pomoże pokonać obawy związane z wkraczaniem na rynek pracy.

Red. PP, fot. PB

Komentarze

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fkfut/domains/przedsiebiorczepodlasie.pl/public_html/wp-content/themes/milkit/single.php on line 34