Nie tylko rozwój, ale i pomoc potrzebującym. ZMB Białystok wspiera akcję stowarzyszenia Droga

Poszerzanie oferty produktów czy poszukiwanie nowych maszyn – to działania, jakie w ostatnim czasie prowadzą zakłady mięsne ZMB Białystok. Jednak równie ważna jest dla firmy działalność charytatywna. Spółka właśnie przyłączyła się do świątecznej akcji Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga”.

Firma przekazała 250 kilogramów wędlin do paczek, które otrzymają na święta podopieczni stowarzyszenia. Konkretnie to wysokogatunkowa kiełbasa szlachecka, w sam raz na świąteczny stół. Jest to pierwsza forma współpracy z tą instytucją, niewykluczone jednak, że wspólnych działań będzie więcej.

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Droga cieszy się doskonałą opinią i dużym społecznym zaufaniem. Współpraca z taką organizacją to powód do dumy i pewność, że pomoc trafi do najbardziej potrzebujących – podkreśla Zdzisław Kunicki, prezes ZMB Białystok. – Nie jest to pierwsza akcja charytatywna, w jakiej bierzemy udział. – Inicjatywa wychodzi od pracowników. Zwykle ktoś przychodzi i mówi, że można pomóc i za każdym razem sprawdzamy, czy jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom potrzebujących.

Władze firmy są otwarte na tego typu propozycje. Od kilku lat ZMB Białystok systematycznie przekazują wędliny wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Były też mniejsze działania, np. w parafiach, jak też podczas różnego rodzaju akcji charytatywnych. Tym razem pomysł wyszedł od Huberta Malinowskiego, pracownika biura.

Przed Bożym Narodzeniem prywatnie przekazałem paczkę właśnie stowarzyszeniu „Droga”. Było to takie nasze rodzinne przedsięwzięcie – opowiada. – Pomyślałem, że można byłoby pomóc potrzebującym w znacznie szerszym zakresie, gdyby zaangażowała się w to firma. No i udało się.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga” nie kryją, że takie wsparcie jest bardzo potrzebne. Wspomniane paczki potrzebujący otrzymali w czwartek i piątek – 18 i 19 kwietnia 2019 r. Są to rodziny, z którymi Stowarzyszenie współpracuje na co dzień, m.in. uczestnicy różnego rodzaju programów, ale też osoby ubogie.

Zależało nam, by ci najubożsi dostali nie tylko chleb, po który przychodzą do nas na co dzień, ale także coś na świąteczny stół – mówi Marta Daniszewska ze stowarzyszenia. – W sumie paczki trafią do około tysiąca osób. Cieszymy się, że kolejna firma zdecydowała się nas wesprzeć. Na swoją renomę ciężko pracujemy od ponad 30 lat i za swój największy sukces uważamy to, że udaje nam się nie zawieść ludzi.

ZMB Białystok powstały na bazie dawnego PMB Białystok. Nową spółkę zarejestrowano w 2012 roku. Jej władze odkupiły od syndyka prawa do receptur oraz maszyny, a zatrudnienie stanowi większość dawnych pracowników, którzy produkcję znają od podszewki. Także od syndyka wynajęto część pomieszczeń produkcyjnych. W ubiegłym roku spółka przeniosła się już do własnych pomieszczeń, w sąsiedztwie dawnej siedziby. Obecnie ZMB Białystok zatrudniają około 120 osób i stawiają na produkty wysokiej jakości, jak flagowy kindziuk, palcówka czy kumpiak (laureaci licznych nagród) czy też kiełbasy podsuszane.

Nieustannie poszerzamy swoją ofertę i staramy się być na bieżąco z aktualnymi trendami i oczekiwaniami klientów – tłumaczy prezes ZMB Białystok. – W tej chwili pracujemy nad nowymi formami pakowania i poszukujemy maszyn do tych procesów. Chcielibyśmy poszerzyć gamę produktów pakowanych w plastrach bądź w niewielkich kawałkach, aby zaproponować jak najlepsze rozwiązania dla naszych konsumentów.

Produkty ZMB Białystok można znaleźć w lokalnych sieciach handlowych, takich jak Chorten, Arhelan czy PSS Społem Białystok, ale również na półkach gigantów, np. Auchan, Makro czy Carrefour w całej Polsce.

Piotr Walczak – materiał powstał we współpracy z ZMB Białystok, fot. mat. pras.

Komentarze