24 czerwca 2017, Zamek w Tykocinie

Jazda pod wpływem kawy. Rusza I podlaskie AutoCafe na Zamku w Tykocinie

fot. Aut Portrety, Karol Płoński

Co powiecie na spędzenie sobotniego popołudnia w towarzystwie ekskluzywnych aut oraz klasyków światowej motoryzacji, zakrapianej 100% arabiką z nutą elektronicznej muzyki w tle?

Nie byle jakim tle, bo… zamkowego dziedzińca. Rusza I podlaskie AutoCafe na Zamku w Tykocinie – to prawdziwa gratka dla pasjonatów czterech kółek i miłośników dobrej kawy. W sobotę 24 czerwca od 10:00 do 18:00 na Zamku w Tykocinie swoje wdzięki będą prezentowały auta, które dumnie wpisują się w kanony motoryzacji. Auta klasyczne i rajdowe.

Nie zabraknie Astona Martina czy kultowego Trabanta – jak przekonuje Tomasz Komorowski z salonu detailingowego „Nie Mam Czasu, Myję Auto”, sprawcy całego samochodowo-kawowego zamieszania. Pomysł na AutoCafe wynikł z tego, że na Podlasiu po prostu brakuje podobnych eventów, podczas gdy na ulicach Białegostoku i okolic można spotkać prawdziwe motoryzacyjne perełki.

Partnerem wydarzenia jest Zamek w Tykocinie, którego menadżer Łukasz Nazarko to absolutny fan BMW. Oboje, Tomasz i Łukasz, chcą przełożyć swoje pasje pielęgnowane na gruncie przyjaźni na cykliczne spotkania entuzjastów motoryzacji i dobrej kawy.

Do udziału zapraszamy fanów czterech kółek – opowiada Tomasz Komorowski. – Marki, które zaprezentujemy podczas imprezy I podlaskie AutoCafe na Zamku w Tykocinie, to między innymi BMW, Jaguar, Aston Martin, Porsche, Lexus, Mercedes. Pokażemy auta rajdowe oraz klasyczne. Do imprezy zgłaszają się właściciele unikalnych aut. 

Tomasz Komorowski (czerwona bluza), podczas otwarcia sezonu BMW Podlasie, fot. arch. prywatne

Kawę poczas AutoCafe będą serwowali bariści z Fly High Coffee z Białegostoku. Jako kawiarnia Speciality pracuje wyłącznie na kawach jednorodnych i niekomercyjnych m.in. z Gwatemali, Kolumbii, Kostaryki, Etiopii. Świeżo mielone ziarna arabiki i absolutna dowolność w wyborze kaw: od intensywnego espresso, przez puszyste cappucino po wdzięczne latte. Wszystko to w miejscu, w którym niegdyś bywali królowie – na Zamku w Tykocinie odbudowanym na prawdziwych fundamentach siedziby Zygmunta Augusta. Swoją drogą ciekawe, czy król także podpisałby się pod stwierdzeniem, że błyszcząca karoseria na tle zamkowych murów prezentuje się zjawiskowo… W każdym razie pewni tego są profesjonalni fotografowie, których nie zabraknie na evencie.

Możesz zgłosić się ze swoim autem

Nie może zabraknąć także Ciebie, dlatego zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Auto Cafe na Zamku w  Tykocinie. Wpadnij na kawę! A jeśli jeździsz wyjątkowym autem i chcesz, aby zaprezentowało się na zamkowym dziedzińcu – daj znać! Pisz na e-mail: niemamczasu@myjeauto.pl

Kiedy? Sobota,  24 czerwca, w godzinach 10.00 – 18.00

Gdzie? Zamek w Tykocinie

Zaglądajcie na Facebook’owe wydarzenie: I podlaskie AutoCafe – Zamek w Tykocinie

Komentarze