Nowa inwestycja? Zapewnią kompleksową obsługę, rzetelność i bezpieczeństwo

Archime to wyróżniający się na rynku lider w zakresie inżynierskiej obsługi inwestycji budowlanych, stosujący nowoczesne systemy zarządzania projektami. O ofercie, która obejmuje wykonywanie projektów budowlanych, wykonawczych, kosztorysów inwestorskich wraz z pozostałą dokumentacją niezbędną w procesie przygotowania i realizacji inwestycji oraz obsługę inwestycji w zakresie szeroko rozumianego nadzoru budowlanego, rozmawiamy z właścicielem Maciejem Ejdysem (na zdj. w środku).

Przedsiębiorcze Podlasie: Dlaczego warto wybrać Waszą firmę?

Maciej Ejdys, Archime: Mamy bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu inwestycji budowlanych, łącznie z projektowaniem. Jest to ewenementem na rynku, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji; można powiedzieć: od A do Z. Posiadam i uprawnienia projektowe, i budowlane, przez co mogę oferować obsługę inwestorom w sposób całościowy – od projektowania do nadzorowania wszystkich etapów budowy.

Wiemy, jak unikać błędów w projektach oraz jak je odnajdywać podczas audytu dokumentacji, kiedy klient przychodzi do nas już z gotowym projektem. Błędy pojawiają się dosyć często, ale wyłapujemy je jeszcze na etapie przed rozpoczęciem wykonywania robót, żeby nie dopuścić do dodatkowych kosztów przeróbek i umożliwić oddanie budynku do użytkowania.

Nasza firma zapewnia klientowi bezpieczeństwo, ponieważ nie musi szukać on kilku podmiotów, takich jak biuro projektowe czy inwestora zastępczego bądź inspektora nadzoru. My dokładnie wyjaśniamy, na jakie problemy można napotkać, co należy robić, by ich uniknąć, proponujemy konkretne rozwiązania i wiążące się z nimi koszty. Generalnie nie ma problemów z obiektami, przy których my pracujemy.

Oto rekomendacje klientów

Jakie to są obiekty?

– Naszymi klientami są przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa i w ich obsłudze się wyspecjalizowaliśmy. Gdy się rozwijają, chcą budować nowe siedziby, hale produkcyjne, magazynowe. To właśnie dla nich dedykowana jest nasza oferta. Współpracujemy też z deweloperami.

Jak wygląda kontakt z takim klientem?

– Kiedy trafia do mnie, dowiaduje się – jak już wspomniałem – wszystkiego, czego powinien się spodziewać jeszcze przed realizacją danej inwestycji. Doradzam też, gdzie i jakiej działki pod zabudowę najlepiej szukać. Tak, by później nie okazało się na przykład, że jest ona zbyt mała pod zakładane obiekty, które na niej powstaną.

Zajmujemy się obsługą dokumentacji, załatwianiem formalności pod kątem projektowym i pozwolenia na budowę. Następnie wspieramy inwestora przy negocjacjach z wykonawcami, co jest bardzo istotne. Wykonawcy zadają pytania i ktoś musi udzielić odpowiedzi.

Analizujemy czas wykonania, czy jest adekwatny do potrzeb klienta. Dobrze omówiony zakres prac zmniejsza ryzyko powstania robót dodatkowych.

Po podpisaniu kontraktu wraz z zespołem inspektorów nadzorujemy budowę. Przez cały ten czas inwestor ma kontakt z jedną firmą i wszelkie wątpliwości bądź problemy są przez nas rozwiązywane.

Mamy poczucie odpowiedzialności zrealizowania zadania zgodnie z założonym tzw. Złotym Trójkątem Celów, czyli budżet, czas i zakres.

Działa Pan tylko na terenie Białegostoku?

– Głównie, ale nie tylko. Moja działalność obejmuje promień około 50 kilometrów od Białegostoku. Czasami obsługuję inwestycje w Warszawie. Taki zasięg pozwala mi na skuteczność, dopilnowanie bezpieczeństwa danej inwestycji i reakcję w krótkim czasie.

Co jest wyróżnikiem firmy Archime na tle konkurencji?

– Trudno mówić o konkurencji. Nie znam firm na białostockim rynku, które realizowałyby zadania, zapewniały tak kompleksową opiekę inwestycyjną jak my. Klient wybierając nas, nie musi oddzielnie szukać projektanta, inspektora nadzoru, analizować poszczególnych firm składających oferty. Dajemy zatem swoisty komfort klientowi – nie musi poszukiwać poszczególnych wykonawców na realizację zadania inwestycyjnego.

Wspomniał Pan, że gwarantuje bezpieczeństwo inwestycji.

– Zgadza się. Jeżeli podejmujemy się zadania, to klient może być pewny, że zostanie ono zrealizowane, zgodnie z ustaleniami.

Dziękuję za rozmowę.

Kontakt do firmy Archime:
ul. Legionowa 14/16 lok. 120
15-099 Białystok
tel. +48 737 160 952
biuro@archime.pl
www.archime.pl

Artykuł partnerski, rozmawiał: Piotr Walczak

Komentarze