Nowe gadżety z Podlasia. Zabawne i designerskie projekty Michała Pardy

fot. pamiatkipodlaskie.pl

To nie turyści potrzebują takich gadżetów najbardziej, a my. Podlasianie do dzisiaj mieli bardzo ograniczony wybór pamiątek z Podlasia. Teraz mogą podarować przyjaciołom, bliskim i przede wszystkim sobie bardzo niesztampowy przedmiot, który mówi „Jestem z Podlasia”. 

Twórcą nowego symbolu Podlasia jest Michał Parda. W logo Pamiątek Podlaskich umieściliśmy głowę zielonego żubra, bo to on najbardziej kojarzy nam się z Podlasiem – prawym zielonym płucem Polski – tłumaczy swój wybór autor. Dodaje jednocześnie, że jego ambicją nie jest tworzenie konkurencyjnego symbolu Podlasia i podkreśla swój wielki szacunek dla pikselowego znaku żubra, stworzonego dla Urzędu Marszałkowskiego przez Leona Tarasewicza.

Oficjalny symbol Województwa Podlaskiego stworzony przez jednego z najbardziej utytułowanych i najdroższych polskich artystów - Leona Tarasewicza
Oficjalny symbol Województwa Podlaskiego stworzony przez jednego z najbardziej utytułowanych i najdroższych polskich artystów – Leona Tarasewicza
Symbol stworzony przez Michała Pardę fot. pamiatkipodlaskie.pl
Symbol stworzony przez Michała Pardę fot. pamiatkipodlaskie.pl

Tradycyjne gadżety z miast i regionów to zwykle magnesy, kubki i koszulki. W internetowym sklepie można kupić znacznie więcej niesztampowych i kreatywnych pamiątek np. śpioszki z napisem “Z Podlasia rodem” czy kuchenny fartuch z tekstem “Duch Puszczy”.

Pamiątki Podlaskie powstały właśnie po to, by zajmować się rzeczami nietypowymi. Małe miejscowości, mali ludzie. Każdy powinien mieć w zasięgu ręki swoją własną pamiątkę. Pamiątkę, która przypominać mu będzie skąd pochodzi i co pięknego jest w jego małej Ojczyźnie. A Podlasie jest bardzo piękne, dlatego cieszyć się nim powinni zarówno starsi jak i niemowlaki – mówi w rozmowie z przedsiebiorczepodlasie.pl Michał Parda.

Wybraliście już jakiś gadżet dla siebie? Nasz ulubiony to http://pamiatkipodlaskie.pl/16-sliniaki

podlasie pamiatki

Dzisiaj odbiorcami gadżetów z charakterystycznym, nowoczesnym żubrem są nie tylko turyści i „prezentowicze”, ale sami mieszkańcy Podlasia – dumni z tego skąd pochodzą. Wiele osób kupuje te przedmioty dla siebie, bo czuje emocjonalny związek z małą Ojczyzną. Nie bez znaczenia jest też poczucie humoru, które autor przemycił w swoich projektach. Sklep pamiatkipodlaskie.pl to także gadżety z nazwami wielu podlaskich miejscowości m.in. Hajnówki, Łap, Bielska Podlaskiego, Knyszyna czy Choroszczy. Wydaje się, że twórcom niezwykłego sklepu, zależało, aby nikt na Podlasia nie poczuł się pominięty.

Prezenty z Podlasia o każdej porze dnia i nocy – niezależnie od tego czy kupujemy je w Sydney, Singapurze czy Siemiatyczach – można nabyć w sklepie internetowym pamiatkipodlaskie.pl Jeśli wcześniej chcielibyście zobaczyć je na żywo, możecie to zrobić w sklepie stacjonarnym Śljedzik Białostocki.

 

Komentarze