Nowe terminy i sposób przesyłania informacji o dochodach. Tylko elektronicznie

W 2019 r. zmieni się sposób przesyłania informacji o uzyskanych w poprzednim roku dochodach. PIT-8C, PIT-11, PIT-11A, PIT-40A oraz PIT-R za 2018 r. przekazywane będą do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie do 31 stycznia 2019 r. Termin na przesłanie informacji podatnikowi pozostanie ten sam co dotychczas – jest to nadal koniec lutego.

Jak informuje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, od nowego roku wszystkie informacje o wypłaconych w 2018 r. dochodach należy przesłać do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie, na właściwych wzorach formularzy (PIT-8C, PIT-11, PIT-R). Jest na to czas do 31 stycznia 2019 r.

Nie zmienia się natomiast termin składania rocznej deklaracji PIT-4R, PIT-8AR – trzeba to zrobić do 31 stycznia. Z kolei informację IFT-1/IFT-1R należy złożyć do 28 lutego.

Również do końca lutego informację o wypłaconych dochodach należy przesłać podatnikowi.

Formularze można podpisać:
– podpisem kwalifikowanym – wszystkie formularze;
– danymi autoryzującymi – formularze: PIT-8C, PIT-11, IFT-1/IFT-1R, PIT-4R, PIT-8AR, jeżeli są one składane przez osoby fizyczne i przesłać na trzy sposoby – za pomocą formularza interaktywnego Ministerstwa Finansów, modułu finansowo – księgowego lub Uniwersalnej Bramki Dokumentów (UBD).

Więcej informacji na temat nowych zasad i sposobów przekazywania informacji o dochodach, a także wszelkie niezbędne dane kontaktowe znajdują się w specjalnie przygotowanym serwisie na portalu podatkowym: https://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje/dla-pracodawcy

Red. PP, fot. KAS

Komentarze