Nowy lokal w Białymstoku. Sphinx otworzył tu swoją drugą restaurację

Sieć restauracji Sphinx, należąca do Sfinks Polska, powiększyła się o nowy lokal w stolicy województwa podlaskiego. Najnowsza restauracja działa w turystycznym i spacerowym centrum Białegostoku, przy Rynku Kościuszki 6. Jest to drugi lokal tej marki w mieście.

– Wraz z odmrożeniem branży gastronomicznej odmrażamy z naszymi franczyzobiorcami inwestycje, które zatrzymała pandemia. Pierwszą z nich jest właśnie Sphinx w Białymstoku, prowadzony przez franczyzobiorcę. Restauracja na razie może przyjmować gości tylko w ogródku i obsługiwać zamówienia z dostawą, ale pod koniec maja otworzy także salę w lokalu. To duży powód do radości, że po siedmiu miesiącach trudnego okresu lockdown dla gastronomii nasza sieć uruchamia także zupełnie nowe lokale. Mam nadzieję, że białostoccy goście będą chętnie odwiedzać Sphinxa przy Rynku Kościuszki – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

Najnowszy Sphinx jest drugą, po lokalu w CH Alfa, restauracją tej sieci w Białymstoku. Lokal wraz z ogródkiem ma powierzchnię ponad 300 mkw. W sali docelowo będzie mógł przyjąć 82 gości, a przy stolikach w ogródku – 70 osób. Na razie jednak gastronomia objęta jest limitami, tj. w części na powietrzu może być zajętych połowa miejsc. Restauracja Sphinx przy Rynku Kościuszki, jak cała sieć, jest przyjazna dla rodzin z dziećmi – najmłodsi goście mogą wybrać danie z Kids Menu, zaś posiłek jest im podawany na specjalnej dziecięcej zastawie. W lokalu są też podwyższane krzesełka dla maluchów, a w łazience przewijak.

Oferta restauracji Sphinx to wybór dań inspirowanych bliskowschodnimi smakami, w tym popularna shoarma czy mięsa i ryby z grilla. Wielbiciele lżejszych dań znajdą w karcie dania typu fit i dania bezmięsne. Oferty dopełniają desery i napoje, w tym kompozycje autorskie.

We wszystkich lokalach spółki Sfinks Polska, do której należy marka Sphinx, przestrzegane są wytyczne GIS oraz własne procedury higieny, czyli tzw. Antywirusowa Dziesiątka Sfinksa, m.in. goście mogą zamawiać dania z cyfrowego menu. Nowa białostocka restauracja jest otwarta w godz. 9-23 od poniedziałku do czwartku, w piątki i soboty w godz. 9-01, a w niedziele w godz. 10-23.

Sfinks Polska zarządza 133 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 70 restauracji Sphinx (segment casual dining), 48 pubami Piwiarnia Warki (segment gastro pubów), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining), 3 lokalami działającymi pod szyldami Meta Seta Galareta i Meta Disco, restauracją WOOK (segment casualdining) i lokalem Lepione & Pieczone (fast casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze