Nowy mural w Białymstoku? Jest konkurs na jego projekt i 5 tys. zł dla zwycięzcy

Za najlepszy projekt – kilka tysięcy złotych nagrody i realizacja na ścianie jednego z białostockich murów. Politechnika Białostocka jest partnerem konkursu na projekt muralu, organizowanego przez Accolade, międzynarodowego inwestora w sektorze nieruchomości magazynowych i przemysłowych.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektowanie muralu, który pojawi się na ścianie oporowej, sąsiadującej z jednym z budynków magazynowych w Fastach, na terenie parku przemysłowego. Mural o wysokości 2,5 m i długości 30 m ma nawiązywać w dowolny sposób do historii lub działalności firmy Accolade.

Jury, w skład którego wejdą m.in. dr Adam Jakimowicz, prodziekan Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej oraz dr Rafał Roskowiński, malarz muralista, założyciel Gdańskiej Szkoły Muralu, wybierze najlepsze projekty, które przejdą do drugiego etapu.

O tym, która praca zostanie zrealizowana, zdecydują w głosowaniu ci, którzy będą mural oglądali na co dzień – czyli pracownicy parku przemysłowego Panattoni Park Białystok. Artysta otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł.

– Chcemy nie tylko budować w sposób przyjazny i zrównoważony, ale i brać czynny udział w kreowaniu naszej rzeczywistości, podnosić komfort osób pracujących w białostockim parku. To także ukłon w kierunku młodych artystów – podkreśla Małgorzata Więcko z Accolade Poland.

Mural wykona wiosną przyszłego roku zespół, złożony ze zwycięzcy konkursu oraz studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Będą pracować pod okiem dr. Rafała Roskowińskiego.

– To będzie dla studentów świetny sprawdzian umiejętności. Bardzo cieszę się, że sztuka będzie obecna w tak, mogłoby się wydawać, nietypowym miejscu – mówi dr inż. arch. Adam Jakimowicz z Politechniki Białostockiej.

Rejestracja uczestników trwa do 15 listopada, ostateczny termin przesyłania prac konkursowych minie 30 listopada. Zgłoszenie do konkursu polega na wypełnieniu odpowiedniego formularza, dostępnego na stronie: www.accolade.eu/konkurs i wysłaniu go na adres konkurs@accolade.eu.

Red. PP, fot. pixabay.com

Komentarze