Nowy oddział szpitala w Białymstoku zbuduje Budimex. Za blisko 29 milionów

Znana spółka zbuduje nowoczesny oddział na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhoffa. Planowany termin zakończenia robót to maj 2022 r.

Do podpisania umowy na budowę Centrum Psychiatrii przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Białymstoku, doszło pod koniec marca 2020 r. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku realizację inwestycji o wartości ponad 28,7 mln zł powierzył spółce Budimex. Przedsięwzięcie prowadzone będzie w systemie „projektuj i buduj”.

Firma będzie odpowiedzialna za: przygotowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwoleń na budowę i użytkowanie powstałej inwestycji oraz prace wykonawcze.

Cieszymy się, że po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. To dla nas duży sukces, ale też wyzwanie. Podobnie jak w ramach budowy oddziałów klinicznych realizowanych przez nas w latach 2011-2018, w obecnym projekcie wykorzystamy wiedzę i doświadczenie, które wierzymy, ponownie będą źródłem satysfakcjonującego efektu dla obu stron – mówi Dariusz Blocher, prezes zarządu, dyrektor generalny Budimeksu SA.

Powierzchnia całkowita budynku zajmie ok. 5080 mkw., z czego ok. 3846 mkw. stanowić będzie powierzchnia użytkowa. Obiekt o kubaturze ok. 12 900 metrów sześciennych będzie przyjmować pacjentów w każdym wieku. Na oddziale dostępnych będzie 76 łóżek: 40 przeznaczonych dla dorosłych oraz 36 dla dzieci i młodzieży. Oddział zostanie wyposażony również w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, w tym dwie windy wewnętrzne, umożliwiające sprawną komunikację na terenie obiektu.

W projekcie zbliżonym do odwróconej litery D wydzielono wewnętrzne patio. Oddział obejmie cztery kondygnacje, w tym trzy naziemne i jedną podziemną. W projekcie Centrum Psychiatrii zaplanowano budowę dwóch wejść głównych – od strony północnej do Kliniki Psychiatrii Dorosłych, a od strony południowej do Kliniki Psychiatrii Dzieci i młodzieży. Ponadto, dla karetek pogotowia zbudowane zostaną dwa podjazdy.

Budimex od ponad pięćdziesięciu lat realizuje projekty budowlane w całej Polsce. Firma jest wykonawcą inwestycji dla biznesu, ale także obiektów użyteczności publicznej, w tym placówek medycznych. Na swoim koncie ma wybudowanie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, Centrum Biologii Medycznej w Poznaniu czy rozbudowę Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Za zrealizowany projekt obiektu dydaktycznego – Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, został nagrodzony „Złotą Kielnią”.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze