To oni obudzą w Tobie nowe życie na wiosnę. Trenerzy Fitosfery

Poznaj studio fitness, które całościowo zadba o Twoją sylwetkę.

Wiosenne postanowienia. Znasz to? Może chcesz zadbać o kondycję? Zaglądamy do białostockiego klubu fitness. Widzimy przeszklone, jasno oświetlone wnętrza, które zachęcają do wejścia. Fitosfera znajduje się w Białymstoku tuż za stacją benzynową i sklepem Lidla na Dziesięcinach. Wchodzimy do studia treningu funkcjonalnego, w którym – jak się za chwilę dowiemy – nikt nie znalazł się przypadkiem.

IMG_3196
Fitosfera, fot. Lidia Dobrowolska
IMG_3197
Fitosfera, fot. Lidia Dobrowolska
IMG_3201
Fitosfera, fot. Lidia Dobrowolska

Czterech trenerów Fitosfery

Maciej Stefanowicz to – jak sam o sobie mówi – „szalony trener fitness”. O treningach opowiada z wielką pasją i precyzją. Specjalizuje się w treningach fitness, samoobronie, kulturystyce, pomaga pozbyć się nadwagi. Krzysztof Skarbiński – spokojny mistrz sztuk walki. Zdobywał medale w brazylijskim jiu jitsu. W Fitosferze prowadzi treningi funkcjonalne, a najbardziej lubi ćwiczenia z taśmami i kettlebells. Grzegorz Kozioł – silny i zdecydowany twardziel. On pomoże Tobie zwiększyć masę, bo specjalizuje się w treningach siłowych i obwodowych. Urszula Głowacka – wszechstronna trenerka. Odwiedzając Fitosferę, trafiliśmy na jej zajęcia. Świetnie tłumaczy, jak wykonywać ćwiczenia i mobilizuje uczestników treningu. Ta pełna energii czwórka trenerów buduje atmosferę tego miejsca. Każdy z nich pełen energii, którą z daleka wyczuwa się od osób regularnie trenujących.

Od lewej: Krzysztof, Grzegorz, Urszula i Maciej, fot. Lidia Dobrowolska
Od lewej: Krzysztof, Grzegorz, Urszula i Maciej, fot. Lidia Dobrowolska

Trening funkcjonalny

Fitosfera jest klubem sportowym, nie zwykłą siłownią. Tutaj nie spotkasz „pakerów”, bo klub nie powstał dla nich. Jest miejscem przeznaczonym na treningi fitness, stąd nazwa – Fitosfera.

Wykonujemy ćwiczenia funkcjonalne, które mają wzmocnić wszystkie partie ciała – opowiada Maciej Stefanowicz, trener. – Ćwiczenia funkcjonalne imitują ruchy wykonywane na co dzień, przy zwykłych czynnościach. Nie ćwiczymy po to, by zwiększyć masę mięśniową, ale przede wszystkim po to, by poprawić ogólną kondycję i motoryczność. Trening funkcjonalny polega na wykonywaniu sekwencji ćwiczeń. Co kilka minut zmienia się ćwiczenie, by pobudzić do pracy wszystkie partie mięśni.

Trener przed każdym treningiem dokładnie tłumaczy, jakie należy wykonywać ćwiczenia, ile trzeba zrobić powtórzeń. Przychodzisz i dowiadujesz się, jaką partię mięśni wzmocnisz. Dowiesz się także, czego unikać i jak osiągnąć najlepszy efekt. Trening w Fitosferze jest jednocześnie nauką. Nikt tutaj nie ćwiczy nieświadomie, nie wiedząc, czego może się spodziewać. Trener jest jak nauczyciel i opiekun jednocześnie. Oprócz treningów funkcjonalnych w Fitosferze potrenujesz squasha, możesz pobiegać na bieżni w strefie kardio, możesz także ćwiczyć pilates w sali fitness. Grafik zajęć możesz sprawdzić na fitosfera.pl.

IMG_3227
Fitosfera. Sala do treningu funkcjonalnego, fot. Lidia Dobrowolska
Strefa Cardio -bieżnie na piętrze - Fitosfera, fot. Lidia Dobrowolska
Strefa kardio -bieżnie na piętrze – Fitosfera, fot. Lidia Dobrowolska
Sala do squasha. Fitosfera, fot. Lidia Dobrowolska
Sala do squasha. Fitosfera, fot. Lidia Dobrowolska

Elastyczny grafik

W Fitosferze możesz wykupić karnet open i masz możliwość korzystania z różnych zajęć. Co ciekawe, karnet obowiązuje od dnia zakupienia, a nie od pierwszego dnia miesiąca do ostatniego. Zajęcia fitness odbywają się o pełnych godzinach. Z kolei trening funkcjonalny – o w pół do każdej godziny. Jako klient klubu możesz też podpisać umowę na korzystanie z usług klubu na okres 3, 6 lub 12 m-cy, która daje zniżki i umożliwia zawieszenie karnetu w przypadku choroby. Poza zajęciami sportowymi Fitosfera organizuje spotkania z cyklu „Akademia Fitosfery”, które są praktycznymi wykładami na temat dbania o swoje zdrowie i sylwetkę. Na miejscu możesz umówić się na spotkanie z dietetyczką, która indywidualnie oceni Twoje potrzeby żywieniowe. Zaglądaj na profil Fitosfery na Facebooku: www.facebook.com/fitosfera.bialystok/, tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

IMG_3259
Fitosfera, sala fitness na piętrze, fot. Lidia Dobrowolska
IMG_3222
Fitosfera, Urszula Głowacka podczs treningu, fot. Lidia Dobrowolska
IMG_3273
Fitosfera. Trening funkcjonalny, fot. Lidia Dobrowolska

Artykuł partnerski

 

Komentarze