Odmrozili siatkę połączeń. Wracają kursy z Białegostoku do europejskich miast

FlixBus, firma – operator dalekobieżnych połączeń autobusowych, zakończył etap odmrażania siatki połączeń. Obecnie bezpośrednio z Białegostoku można dotrzeć do 25 miast w 7 krajach Europy. Ponadto, jeszcze w lipcu, spółka uruchomiła nowe połączenia na Litwę, Łotwę i do Estonii, łącząc Białystok m.in. z Wilnem i Druskiennikami.

Przywracanie poszczególnych połączeń we FlixBusie rozpoczęło się 28 maja 2020 i sukcesywnie z każdym tygodniem dodawane były kolejne linie. W ramach istniejących połączeń mieszkańcy Białegostoku mają możliwość bezpośrednich podróży po Polsce, a także do Niemiec, Holandii, Belgii i Francji.

16 lipca pierwsze zielone autobusy wyruszyły także na Litwę, Łotwę i do Estonii. Linia 1227, która kursuje na trasie Warszawa – Ryga, połączyła Białystok z takimi miastami, jak Augustów, Druskienniki, Wilno i Bauska.

– Białystok staje się coraz bardziej istotnym punktem w naszej siatce połączeń. Bezpośrednio ze stolicy Podlasia można obecnie dotrzeć do 9 polskich i 14 zagranicznych miast – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.

Trasy linii z Białegostoku prezentują się następująco:

  • 1227: Warszawa – Białystok – Augustów – Przewięź – Sejny – Druskienniki – Wilno – Poniewież – Bauska – Ryga
  • N1323: Suwałki – Augustów – Białystok – Warszawa – Konin – Poznań – Świebodzin – Berlin Lotnisko – Berlin Südkreuz – Berlin ZOB
  • N1325: Białystok – Warszawa – Poznań – Berlin – Poczdam – Magdeburg – Brunszwik – Hanower – Osnabrück – Amsterdam – Haga – Rotterdam – Antwerpia – Gandawa – Lille

Wśród kierunków, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród pasażerów podróżujących z Białegostoku w tym sezonie znajdują się:

  • krajowe: Augustów, Warszawa, Poznań, Suwałki
  • zagraniczne: Berlin, Wilno, Druskienniki, Amsterdam

FlixBus opracował nowe narzędzie, umożliwiające sprawdzenie poziomu zapełnienia autobusu na danej trasie. Dzięki temu pasażerowie mogą zdecydować z wyprzedzeniem i na podstawie aktualnego obłożenia, czy zarezerwować bilet na dany przejazd, czy skorzystać z alternatywnego połączenia. Udoskonalona została również funkcja „Gdzie jest mój FlixBus?”, która pozwala zweryfikować położenie autobusu wybranego kursu w czasie rzeczywistym. Przy zakupie biletu pasażerowie mają także możliwość rezerwacji dodatkowego, wolnego miejsca obok siebie.

Rozszerzone procedury bezpieczeństwa i higieny:

  • obowiązek noszenia maseczki lub zasłaniania ust i nosa przez pasażerów podczas odprawy oraz podróży
  • bezdotykowa kontrola biletów i dokumentów przy wejściu na pokład
  • obowiązek dezynfekcji rąk przez pasażerów podczas wejścia do pojazdu (środek dezynfekujący udostępniony przez przewoźnika)
  • wejście na pokład wyłącznie środkowymi drzwiami
  • załadunek i pobranie bagażu z luku, a także wchodzenie na oraz opuszczanie pokładu z uwzględnieniem 1,5-metrowych odstępów
  • dezynfekcja pojazdów po każdej podróży oraz dodatkowa dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni realizowana przez personel głównych dworcach

Firma apeluje do podróżnych o uważne monitorowanie samopoczucia i podróżowanie tylko wówczas, gdy jesteśmy w dobrej kondycji zdrowotnej. Oprócz wyżej wymienionych zasad, podróżni są zobowiązani do przestrzegania lokalnych przepisów i środków bezpieczeństwa obowiązujących w kraju, w którym przebywają.

Red. PP, fot. pixabay.com

Komentarze