Pasjonaci zabytkowych aut z wizytą u białostockiego producenta instalacji gazowych [ZDJĘCIA]

SONY DSC

W piątek, 25 maja, na terenie spółki AC SA miało miejsce wyjątkowe spotkanie nowoczesnej technologii z historią motoryzacji. Siedzibę lidera systemów autogaz odwiedzili miłośnicy zabytkowej motoryzacji – grupa CAAR.

Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy przed weekendem, zamieszczamy krótką relację oraz zdjęcia z wydarzenia, które miało miejsce w Białymstoku. Znane przedsiębiorstwo gościło prawdziwych automaniaków – fanów samochodów, które na naszych ulicach są prawdziwą rzadkością.

Kilkadziesiąt zabytkowych automobili, zaparkowanych przy Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy, robiło wrażenie. Nie sposób było przejść obojętnie i nie zastanowić się nad pięknem maszyn oraz postępie, jaki się dokonał na przestrzeni dziesięcioleci w dziedzinie motoryzacji.

Goście skorzystali z możliwości zwiedzenia tej części zakładu, w której odbywają się zaawansowane testy produkowanych rozwiązań technicznych. Laboratorium badań środowiskowych, a w nim komory klimatyczne czy komory szoku temperaturowego oraz laboratorium kompatybilności elektromagnetycznej wzbudziły wyjątkowe zaciekawienie. Również laboratorium samochodowe wraz z aktualnie poddawanymi konwersji pojazdami dało okazję do rozmów o możliwościach montażu instalacji w pojazdach zabytkowych.

Miłośnicy zabytkowej motoryzacji odwiedzili AC SA w trakcie rajdu pod nazwą Wrota Podlasia 2018. Oprócz zwiedzania atrakcji regionu postawili również na aspekt nowoczesności.

Red. PP, fot. AC SA

Komentarze