Podróż PesaDART-em 13 marca za darmo. Nowa oferta Intercity

kolej na podlasiu

Mamy program rodzinnego festynu.

Wejść do kabiny maszynisty

niedzielę13 marcaw godzinach 11:00 – 16:00 na dworcu PKP w Białymstoku odbywać się będzie Rodzinny Festyn Promocyjny. Podczas festynu odbędzie się prezentacja pociągu PesaDART. Będzie można obejrzeć wnętrze pojazdu, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy pociągu i w fotobudce, spróbować smakołyków w WARS-ie. W specjalnej strefie dla dzieci będą konkursy i malowanie twarzy. Dzieci z rodzicami będą mogły zobaczyć, jak wygląda kabina maszynisty i przedział konduktorów. Zaplanowano także 3 bezpłatne kursy pociągiem PesaDART na odcinku Białystok – Czarna Białostocka – Białystok. Odjazdy zaplanowano ze stacji Białystok (peron I) o godzinie 12:00, 13:00, 14:13

plakat

Zmiana rozkładu jazdy pociągów od 13 marca br. będzie wiązała się z poprawą komunikacji dalekobieżnej naszego regionu ze Stolicą. Od tej pory na tej trasie kursować będzie już dziewięć par pociągów. Sześć z nich to nowoczesne pojazdy: PesaDART (ED161).

Dziecko w pociągu – niedrogi sposób na spędzenie weekendu

Dla dzieci, przyzwyczajonych do jazdy samochodami, podróż pociągiem jest niezwykłą przygodą. Nie są zablokowane pasami bezpieczeństwa. Wszystko dla nich jest nowe i fascynujące. W tę niedzielę, każdy z Was może pokazać dzieciom jak wygląda nowoczesny pociąg i wyruszyć w krótką trasę Białystok – Czarna Białostocka – Białystok całkiem za darmo.

Miałam ostatnio okazję przejechać się PesaDartem z czterolatkiem. W takim pociągu jest ciszej, czyściej, nowocześniej. Syn był tak zajęty testowaniem wszystkich udogodnień dla podróżnych, że nie zauważył, kiedy nam minęła podróż. Nawet kanapki jadł z radością, bo miał pod nosem rozkładany stoliczek – opowiada nam pani Beata, pasażerka nowego pociągu Intercity.

w_pociagu
Fotele w wagonach bezprzedziałowych w pociągu PesaDART mają rozkładane stoliczki. Mały podróżny ze smakiem zajada kanapki, fot. Przedsiębiorcze Podlasie

Skąd pochodzi PesaDART?

​Nowe pociągi zostały wyprodukowane w Bydgoszczy dzięki 7-milionowej dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pesa jest nazwą producenta, a Dart nazwą pociągu stworzonego specjalnie dla polskich kolei dalekobieżnych Intercity. Bydgoska Pesa zamontowała w wagonach 350 wygodnych i ergonomicznych foteli. Wagony wyposażone są w klimatyzację, gniazdka elektryczne, miejsca na rowery czy wózki, system informacji pasażerskiej. W pociągach można korzystać z bezpłatnego wi-fi. Dart – po wyremontowaniu całej trasy Białystok – Warszawa do 2020 roku – ma osiągać prędkość 160 km/h, a w przyszłości nawet do 250 km/h.

Komentarze