,

Pierwsze w tym roku Podlaskie Śniadanie Mistrzów

Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca 2019 r., w Białymstoku odbędzie się pierwsza w tym roku edycja Podlaskiego Śniadania Mistrzów. Impreza podbiła serca
białostoczan i na stałe wpisała się w wakacyjny krajobraz Białegostoku.

Tak jak wszystkie poprzednie edycje, również ta jest oparta na dobrze już znanym schemacie. W zeszłym roku serca mieszkańców miasta podbił temat międzynarodowy i w ankiecie na Facebooku jasno dali znać organizatorom, że chcą powtórki. Park ozdobią wizerunki najsłynniejszych zabytków świata, między innymi piramidy, opera w Sydney czy wieża Eiffla. Na gości będzie czekała masa atrakcji.

Wśród pysznych dań inspirowanych odległymi zakątkami świata nie zabraknie czegoś dla wegan i bezglutenowców, będą orzeźwiające lemoniady, wspaniałe lody i świeże wypieki. Nie zabraknie również strefy chilloutu, w której najlepsza muzyka popłynie z głośników Zmiany Klimatu, Dworzyska z ich lawendowymi warsztatami czy strefy przeznaczonej dla najmłodszych, gdzie rozwijające wyobraźnię gry i zabawy poprowadzi Pomysłowa Kredka oraz animatorzy Ogarnij Bazę. Do tradycyjnych gier i zabaw dołączą i inne, nowe atrakcje.

Pod okiem doświadczonych trenerów nawet najmłodsze dzieci (i dzieci całkiem dorosłe również) będą mogły aktywnie spędzić czas i zapoznać się z łukami: tradycyjnymi, sportowymi, historycznymi. Z AMM Archery nauczycie się zawsze trafić w 10-tkę, poznacie łucznicze triki, rekordy i ciekawostki. Ten jeden z najlepszych łuczniczych teamów w Polsce wraz z doświadczonym trenerem Michałem Sanczenko pokaże wszystko to, co w łucznictwie najlepsze. Strefa łucznicza będzie umieszczona w „suchej fosie”, oddalona od pozostałych animacji, a zajęcia będą prowadzone przez najlepszych na świecie profesjonalistów na bezpiecznym sprzęcie treningowym.

W strefie animacji dla najmłodszych będzie coś naprawdę nowego. Nowego nie tylko na tej imprezie, bo właśnie podczas najbliższego Podlaskiego Śniadania Mistrzów odbędzie się premiera gry edukacyjnej Łowcy Wyrazów stworzonej przez pracownię Jedna i druga. Dziewczyny przygotowują wiele mądrych i ciekawych atrakcji dla dzieci. W ich strefie będziecie też można spotkać specjalistów: Ula Arciszewska, polonistka i logopedka, będzie prowadzić konsultacje logopedyczne i pokaże gry i zabawy służące rozwojowi mowy dziecka. Z kolei Ula Lebiedzińska, nauczycielka przedszkolna, która w Pracowni Edukacyjnej Jedna i druga prowadzi trening czytania dla dzieci w wieku 5-6 lat, pokaże praktyczne wykorzystanie gry Łowcy Wyrazów. Kasia Wilczewska, „matka chrzestna” gry Łowcy Wyrazów i dobry duch przedsięwzięcia, pokaże jak grę wykorzystać w nauce czytania, pisania, ortografii, gimnastyki umysłu oraz udzieli wszelkich informacji.

Podczas czerwcowej edycji odbędzie się Trzeci Białostocki Festiwal Kawy, organizowany przez Baristację, gdzie prezentują się kawiarnie i palarnie kawy z całej Polski. Odbędą się też Drugie Ogólnopolskie Mistrzostwa Baristów w Latte Art. Konkurs ten pierwszy raz odbył się rok temu właśnie podczas Podlaskiego Śniadania Mistrzów i zyskał ogromny rozgłos i renomę w świecie kawoszy. Organizatorem odpowiedzialnym za Festiwal Kawy jest Baristacja.

Będziesz można wziąć udział w warsztatach:
– domowe capuccino – Alicja Brzezowska;
– podstawy percepcji smaku – Artur Guziak,
– alternatywnie o alternatywach – Viktor Petrakovskyi.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów nie odbyłoby się naszych partnerów i sponsorów. W tym roku organizatorzy po raz kolejny współpracują z AlterStudio, które jest odpowiedzialne za oprawę graficzną wydarzenia, oraz Studio Wasabi, czyli Przemkiem Sejwą, który uwiecznia na zdjęciach ten wielki piknik. Zabezpieczenie energii elektrycznej jak zwykle powierzone będzie firmie AMK, a o zdrowie i bezpieczeństwo gości zadba Grupa Ratownicza Medival.

Oprócz miasta, imprezę finansowo wspiera nas równieżtakże samorząd województwa i lokalni dealerzy motoryzacyjni: Auto Fus Group BMW, a także Motozbyt, diler Citroena.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, podobnie jak korzystanie z wszelkich atracji. Płacimy jedynie za jedzenie i napoje. Impreza zaplanowana jest w godzinach 10-16.

Wystawcy:
Barbecue u Miłego
Cechowa
Lokalna Bistro
Z Drugiej Strony Rynku
Tartalina
Zachodnia Kawiarnia&Bistro
Bistro Dobra Zmiana
Restauracja Mazel Tov Kuchnia Żydowska
Tanoshii – Japanese Restaurant & Sushi Bar
Dwa Światy food & wine
Pięć Dębów
Stara Szkoła
7Metod
Baristacja – Kawiarnio Piekarnia
Kafejeto
Rowerowa – Mobilne Kawiarnie
Olejowy Raj
JaglAnka Zdrowa Żywność
Pigwoniada
Dworzysk
4szpaki
Konopna Farmacja
Łakocie Natury
Zagroda Pod Lasem Koźliki
Tatarskie przysmaki
Milzu

Wystawcy Festiwalu Kawy:
Kafejeto
White Bear Coffee Białystok
Gastromat – Białystok
Stara Szkoła
Coffeelab
BeMyBean – palarnia kawy
Serio.coffee spot
Dobra Palarnia Kawy
KawePale Palarnia Kawy
Tu Café
Po Cc / Post Coffice
Baristacja – Kawiarnio Piekarnia

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze