Pierwszy escape room na Suwalszczyźnie! Zdołasz się wydostać?

Nowoczesna rozrywka dla całej rodziny w Augustowie ciekawym pomysłem na wakacje. 

Podziemia budzące grozę, pełne słojów z formaliną, książek, skrytek, dziwnych sprzętów i urządzeń, niezrozumiałych notatek. W jednym pomieszczeniu gabinet, w innym pokrwawione łóżka szpitalne, rentgen, wózek inwalidzki. W oddali niepokojące odgłosy i półmrok. Wydostać możesz się wyłącznie rozwiązując zagadkę – i to nie jedną! Escape room, czyli pokój ucieczek to nowa, fantastyczna zabawa dla całej rodziny, która wymaga sprytu, spostrzegawczości i współpracy. W Polsce stosunkowo od niedawna, a od kilku dni również w turystycznym Augustowie.

Przy Rynku Zygmunta Augusta nr 28, w zabytkowej kamienicy, która w 1812 roku gościła Napoleona Bonaparte, otwarto pierwszy na Suwalszczyźnie pokój ucieczek – Escape Room Augustów. Zabawa polega na wydostaniu się z zamkniętego pomieszczenia, w którym każdy poczuje się jak w grze komputerowej, czy filmie grozy. Aby się uwolnić trzeba rozwiązać szereg zagadek, odkrywać wskazówki i wykazać się pomysłowością. Augustowski escape room to laboratorium szalonego doktora w klimacie lat 60.
Pomysł na stworzenie pokoju ucieczek powstał z pasji, którą zaraziłem również moją rodzinę. Wspólnie z żoną odwiedziliśmy wiele polskich escape roomów. Żałowaliśmy, że w naszym mieście nie ma tego typu atrakcji. Dlatego pewnego dnia zdecydowałem się stworzyć własny pokój ucieczek – mówi Daniel Danilewicz, założyciel i pomysłodawca pierwszego escape roomu na Suwalszczyźnie. – Gry escape room to fantastyczna i zajmująca zabawa, naprawdę ciekawie spędzony czas – dodaje. 1escape room

Najlepiej przyjść ze znajomymi lub rodziną – 3 do 4 osób, ale dwoje też sobie poradzi. Zadania są tak zaprojektowane, aby każdy miał co robić. Przed wejściem gracze są wprowadzani w fabułę i zostają wyposażeni w pomocne gadżety. Następnie drzwi się zamykają i… zaczyna się zabawa oraz walka z czasem! Pomieszczenia skrywają wiele tajemnic, które trzeba odkryć, aby na końcu odnaleźć klucz i wydostać się. Po drodze czekają zagadki ukryte we wszystkich zakamarkach laboratorium w akompaniamencie nastrojowego soundtracku i przerażającej scenerii.

Pokój ucieczek w Augustowie to kolejna atrakcja turystyczna miasta i doskonała alternatywa na niepogodę. Mieszkańcy Augustowa i turyści na pewno nie będą narażeni na nudę. Laboratorium szalonego doktora to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia ekspozycja. – Przygotowanie pokoi i wymyślanie zadań to nie mniejsza frajda od samego grania. Mam mnóstwo pomysłów na nowe fabuły – na pewno będziemy co jakiś czas zmieniać historię – mówi Daniel Danilewicz.

Aby skorzystać z atrakcji wystarczy umówić się telefonicznie (+48 519 596 591) lub bezpośrednio przyjechać do Escape Room Augustów przy ulicy Rynek Zygmunta Augusta 28.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie www.wpulapce.pl  

i na Facebooku EscapeRoomAugustów.

Komentarze