Platforma sklepowa – na co zwrócić uwagę?

Rynek e-commerce staje się jedną z najszybciej rozwijających się branż w globalnym biznesie. Nie inaczej jest i u nas! Stworzenie sklepu internetowego nie tylko daje konsumentom więcej możliwości na satysfakcjonujące zakupy, lecz także może być również świetną okazją do założenia własnej małej firmy i rozwijania jej. Będziesz potrzebował trochę wiedzy na temat tego, jak to wszystko działa, jednak nie martw się, kiedy wszystko sobie zaplanujesz, nie będzie to aż tak trudne, jak początkowo może się wydawać. Jednym z kroków jest odpowiednia platforma sklepu internetowego. Na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiednią?

Autorski sklep czy platforma sklepowa?

Autorski sklep może być kuszącą opcją – wszystko dopasowane jest idealnie pod nas. Strona wygląda dokładnie tak jak chcemy i działa wedle naszych preferencji. Jednak musimy także pamiętać, że są to dodatkowe koszty – musimy wynająć firmę, która się tym zajmie, wykupić serwer, wziąć odpowiedzialność za każdy błąd na stronie. Naprzeciw wymaganiom przedsiębiorców, którzy nie czują się na siłach, aby tworzyć własne oprogramowanie sklepu, stają platformy e-commerce. Przede wszystkim może to być opcja znacznie tańsza – przykładowo najtańszy abonament https://www.selly.pl/ wynosi tylko 25 złotych. Dodatkowo mamy dostępny support, wiele opcji, które można dokupować w trakcie działalności. Dlatego może to być zdecydowanie odciążające.

Na co zwracać uwagę przy wyborze platformy?

Co jest jednak ważne w wyborze platformy? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Jakie są twoje potrzeby?

Jeśli nie znamy swoich potrzeb, łatwo przepłacić. Warto sprawdzić, czego potrzebujemy, by kupić tylko te opcje, które są nam potrzebne. Inaczej wygląda sprzedaż rękodzieła na niewielką skalę, a inaczej np. kosmetyków w internetowej drogerii.

Platformy przyjazne SEO

Warto postawić na platformy SEO friendly. SEO jest niezbędną inwestycją dla każdego właściciela sklepu internetowego. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek obejmuje działania na stronie, takie jak znaczniki meta, nagłówki i tworzenie sitemap w celu optymalizacji witryny pod kątem słów kluczowych, które będą dobrze pozycjonować witrynę w wyszukiwarkach, a także budowanie linków zewnętrznych, które może obejmować naturalne linki z innych witryn poprzez anchor text lub backlinki zbudowane poprzez opłacenie witryn.

Prowizje

Z pewnością nie chcesz, by zysk, który osiągasz, był pomniejszany o zarobki dla dostawcy oprogramowania. Rozwiązania, w których opłaty abonamentowe są stałe – niezależnie od tego, ile sprzedajesz – są bardziej korzystne.

Testowanie

Idealną opcją jest możliwość bezpłatnego przetestowania platformy. Dzięki temu przekonasz się, czy platforma działa tak, jak tego potrzebujesz, czy ma niezbędne dla ciebie funkcje.

W dzisiejszych czasach mamy duży wybór platform sklepowych, dlatego też możemy je dostosować do siebie na wysokim poziomie. Dzięki temu możemy oszczędzić i uzyskać niezbędne wsparcie od dostawcy. Warto rozważyć tę opcję.

Artykuł partnerski

Komentarze