Plebiscyt Top Pracodawcy Polski Wschodniej – wśród nominowanych są podlaskie firmy

Wyróżniający się pracodawcy z Polski Wschodniej, którzy łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy, konkurują o tytuł Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2018. Na najlepiej zarządzane, innowacyjne i dbające o relacje ze społecznościami lokalnymi firmy głosować mogą także internauci. Plebiscyt będzie miał swój finał podczas V Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (3-4 października 2018 r.).

Dziesięciu Top Pracodawców Polski Wschodniej 2018 wybierze Rada Konsultacyjna konkursu. Najlepsze firmy wskazywać mogą też internauci, oddając głos „za” lub „przeciw” na nominowanych: Browar Kormoran, CEDC International (Polmos Białystok), Danwood, DS Smith, Echo Investment, Elpar, Fabryka Kotłów Sefako, Gaweł Zakład Produkcji Śrub, McBraida Polska, Nasycalnia Podkładów Czeremcha, Nocowanie.pl, NSG Group, Perła – Browary Lubelskie, PGE Dystrybucja, Prografix, Pronar, Stokrotka, Track Tec, Veolia Wschód, Zakład Mięsny „Wierzejki”.

Naszym konkursem chcemy pokazać, że warto wyróżniać i upowszechnić godne naśladowania doświadczenia firm z Polski Wschodniej na rynku pracy, pokazywać ich przedsiębiorczość. Chcemy promować dobre organizacje, odpowiedzialne zarządzanie ludźmi i nowoczesny HR – mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny portalu PulsHR.pl.

Internetowe głosowanie przez stronę: pulshr.pl/konkurs/top-pracodawcy-polski-wschodniej-2018 trwa do 26 września br.

Organizatorem konkursu Top Pracodawcy Polski Wschodniej jest Grupa PTWP i redakcja portalu PulsHR.pl. Gala wręczenia nagród będzie podsumowaniem pierwszego dnia Wschodniego Kongresu Gospodarczego 2018 w Białymstoku.

Piąta edycja największej konferencji biznesowej poświęconej perspektywom rozwojowym Polski Wschodniej – Wschodni Kongres Gospodarczy – odbędzie się w dniach 3-4 października 2018 r. w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. Zgromadzi około półtora tysiąca biznesmenów, polityków z regionu, kraju i Europy, inwestorów, finansistów, samorządowców, ekspertów i naukowców.Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszy hasło „Tu spotyka się Zachód ze Wschodem”.

Nominowani w konkursie Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2018

Browar Kormoran rozpoczął działalność w 1993 roku. Inicjatywa od samego początku realizowana była w Olsztynie. Mimo że w tym czasie (jako spółki pracownicze lub przedsiębiorstwa prywatyzowane z państwowych zasobów) funkcjonowało na rynku wiele browarów, które można było przejąć, wspólnicy postanowili swój browar zbudować od podstaw. Inicjatywa ta miała tworzyć nową jakość w branży, działać pobudzająco na lokalny rynek produkcji spożywczej (piwowarskiej), synergicznie oddziaływać na branże powiązane i korzystać z potencjału zielonych płuc Polski.

CEDC International (Polmos Białystok) to producent wódki oraz dystrybutorów alkoholu. Oddział Polmos Białystok to zakład produkcyjny z ponad 80-letnimi tradycjami wytwarzania wysokiej jakości wódek, likierów i nalewek. Powstaje tu kilkadziesiąt różnych produktów, reprezentujących różne kategorie alkoholi oraz wszystkie pojemności. Sztandarową marką pochodzącą z Białegostoku jest Żubrówka.

Danwood to producent domów gotowych w Polsce. Obecnie większość produktów firmy trafia na eksport do państw Unii Europejskiej. W wybudowanych domach mieszkają przede wszystkim Niemcy, Austriacy, Brytyjczycy, Irlandczycy, Szwajcarzy, Duńczycy, Włosi, Francuzi i Polacy.

DS Smith jest dostawcą opakowań przemysłowo-transportowych, FMCG, display i opakowań POS, spersonalizowanych opakowań ochronnych oraz palet tekturowych. W Polsce działa od 1971 r. – wtedy powstały Kieleckie Zakłady Wyrobów Papierowych. W 1995 r. firma została sprywatyzowana i stała się częścią DS Smith. W 2005 r. wybudowano w Kutnie fabrykę, a w 2012, w wyniku przejęcia SCA Packaging, spółka zyskała kolejne dwie fabryki w Oławie i Kwidzynie.

Echo Investment jest polską firmą deweloperską, realizującą projekty w sektorze biurowym, handlowym i mieszkaniowym. Siedziba Echo Investment od wielu lat mieści się w Kielcach. Połowę pracowników stanowią kobiety. Około 210 pań spełnia się
w finansach, sprzedaży mieszkań, dziale HR czy marketingu, ale także w leasingu, wycenach, na budowach, w IT czy projektowaniu.

Elpar to fabryka kabli i przewodów elektroenergetycznych zlokalizowana w Parczewie. Zadebiutowała na polskim rynku w 1990 roku. Doświadczenie zdobyte podczas dotychczasowej działalności oraz wiedza pracowników są podstawą sukcesu firmy. Kable
i przewody elektroenergetyczne z Elparu produkowane są w oparciu o nowoczesne technologie i zgodnie z europejskimi normami.

Fabryka Kotłów Sefako w Sędziszowie w blisko swojej 45-letniej historii wyprodukowała 8 200 kotłów oraz tysiące ton części ciśnieniowych. W tej chwili spółka zatrudnia 970 osób i jest jednym z największych pracodawców w regionie świętokrzyskim. Zapewnia stabilne zatrudnienie i bezpieczne warunki pracy, a także możliwości rozwojowe. Spółka realizuje strategię CSR, wspierając lokalne inicjatywy środowiskowe i samorządowe w zakresie rozwoju edukacyjnego i zasobów ludzkich.

Gaweł Zakład Produkcji Śrub to polska firma założona w 1983 roku przez Wiesława Gawła. Jako rodzinna firma o wieloletniej tradycji od początku swojej działalności przywiązuje uwagę do profesjonalizmu i produkcji wysokiej jakości towarów. Kluczowym obszarem kompetencji firmy jest zaawansowana technologicznie produkcja elementów złącznych. Spółka dostarcza produkty dla wielu międzynarodowych korporacji z branż AGD, elektronicznej, budowlanej, motoryzacyjnej oraz meblowej.

McBraida Polska jest członkiem Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”. Zajmuje się obróbką mechaniczną elementów do silników lotniczych oraz innych komponentów dla przemysłu lotniczego. Zakład produkcyjny znajduje się na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis w pobliżu lotniska w Jasionce koło Rzeszowa.

Nasycalnia Podkładów Czeremcha powstała w 1939 r. To producent drewnianej nawierzchni kolejowej – podkładów, podrozjazdnic i podkładów mostowych. Należy do grupy Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych Bieżanów. Spółka współpracuje z tartakami w całym regionie województwa podlaskiego, jak również z regionu południowo-wschodniej Polski.

Podstawą działania firmy Nocowanie.pl jest turystyczny portal internetowy promujący noclegi i atrakcje w całej Polsce. Firma wywodzi się i funkcjonuje w Lublinie. Nocowanie.pl sukcesywnie zwiększa zatrudnienie. W 2016 r. Firma oferowała pracę 41 osobom, w 2017 r. – 69 osobom, a w 2018 r. – 84.

NSG Group w Polsce reprezentowana jest przez trzy spółki, które zajmują się produkcją i przetwarzaniem szkła – Pilkington Polska, Pilkington Automotive Poland oraz Pilkington IGP. Ich główne siedziby znajdują się w Sandomierzu.

Perła – Browary Lubelskie są jednym z największych regionalnych producentów piwa w Polsce. W skład firmy wchodzi zakład produkcyjny oraz siedziba zarządu spółki mieszcząca się w budynku historycznego Browaru w Lublinie. Browary Lubelskie warzą piwo także w Browarze w Zwierzyńcu.

Spółka PGE Dystrybucja to duże przedsiębiorstwo, o istotnym znaczeniu dla całej grupy PGE. Pracuje w niejponad 10 tys. osób. PGE Dystrybucja podpisała porozumienia o współpracy naukowo-technicznej z uczelniami wyższymi, realizuje także program „Wsparcie kształcenia zawodowego”.

Spółka Prografix zajmuje się m.in. poligrafią i marketingiem. Swoje usługi świadczy dla kontrahentów z Polski i innych krajów Europy. Jej klientami są np.: Tesco, W. Kruk, Google, YvesRocher i Reader’s Digest czy Schneinder Electric. Prografix zatrudnia ponad 120 pracowników etatowych i 850 pracowników tymczasowych.

Firma Pronar, z siedzibą w Narwi, zajmuje się produkcją i sprzedażą maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej. Zatrudnia ponad 2 200 osób. Z siedmiu podlaskich fabryk wyjeżdżają maszyny opracowane przez ponad 180 inżynierów i 70 konstruktorów. Dzięki pracy ich oraz pozostałej załogi, Pronar ma ponad połowę udziałów w rynku przyczep rolniczych w Polsce i drugie miejsce w Niemczech. Należący do firmy Wydział Kół Tarczowych może pochwalić się trzecią lokatą na świecie pod względem produkcji kół tarczowych do maszyn wolnobieżnych.

Pierwszy sklep sieci Stokrotka powstał w Lublinie w 1994 r. (pod nazwą Eden). Kolejny otwarto w Łęcznej, koło Lublina. W 2000 r. zmieniono nazwę sklepów na Stokrotka, która obowiązuje do dziś. W 2018 r. została podjęta decyzja o rozbudowie Centrum Dystrybucji w Lublinie – dysponuje teraz pełną ofertą owocowo-warzywną oraz mięsną i wędliniarską. Obsługuje ponad 172 sklepy zlokalizowane we wschodniej części Polski.

Grupa Track Tec to międzynarodowy dostawca systemowych rozwiązań dla infrastruktury kolejowej, który zapewnia m.in. kompleksową obsługę logistyczną przewozu rozjazdów w blokach zmontowanych w zakładzie produkcyjnym i ich ułożenie na miejscu zabudowy.

Veolia Wschód swym zasięgiem obejmuje pięć lokalizacji: Zamość, Kraśnik, Świdnik, Międzyrzec Podlaski, Leżajsk, położonych w dwóch województwach: lubelskim i podkarpackim. Obecnie zatrudnia 233 osoby.

Zakład Mięsny „Wierzejki” zajmuje się ubojem, rozbiorem i produkcją szerokiego asortymentu mięsa oraz jego przetworów w postaci wędlin, wyrobów garmażeryjnych, a także ich sprzedażą. Powstał w 1991 r.

Nominacji i wskazań do konkursu Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2018 dokonały władze samorządowe pięciu województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego, marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich, a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości. Firmy mogły także zgłaszać się same.

Red. PP, graf. mat. pras.

Komentarze