Poczta zatrudni w Podlaskiem, bo zbliża się przedświąteczny ruch. Ile proponują i kogo szukają?

W okresie przedświątecznym tygodniowo pocztowcy doręczą o 50-70% więcej paczek niż średnio w innych tygodniach roku. Sprawna obsługa klientów zamawiających prezenty online to zadanie, do którego Poczta Polska potrzebuje dodatkowych pracowników. W tym roku spółka planuje zatrudnić w całym kraju co najmniej 1200 dodatkowych kierowców, pracowników sortowni i osób doręczających przesyłki.

Poczta Polska spodziewa się w tegorocznym okresie przedświątecznym kolejnych rekordów obsłużonych paczek. Firma przygotowuje się od wielu miesięcy na ten wzrost. W ubiegłym roku w okresie listopada i grudnia liczba paczek obsługiwanych stale rosła, a w rekordowym tygodniu grudnia klienci nadali o ponad 75% więcej przesyłek niż średnio tygodniowo w innych okresach roku. W tym sezonie może być podobnie, a w grudniu pocztowcy spodziewają się dni, kiedy liczba paczek może przekroczyć nawet milion.

Poczta Polska zatrudni dodatkowo co najmniej 1200 osób, aby sprawnie doręczać przedświąteczne e-zakupy. Osoby poszukujące dodatkowego źródła dochodu mogą zatrudnić się sezonowo w firmie. Ogólnopolskie kampanie rekrutacyjne spółka organizuje z powodzeniem od wielu lat.

Jeśli chodzi o województwo podlaskie, to – jak się dowiedzieliśmy – w Łomży poszukiwani są kierowcy z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów o ładowności do 3,5 tony oraz pracownicy do doręczania przesyłek.

Z kolei w Białymstoku potrzebni są pracownicy sortowni przy ul. Welurowej 6 oraz kierowcy z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów o ładowności do 3,5 tony oraz powyżej 3,5 t.

Dodatkowo – na umowę o pracę – zatrudnienie będą mogli znaleźć również pracownicy ochrony.

Osoby, które będą pracować w sortowniach, otrzymają wynagrodzenie w przedziale od 17 zł brutto do 25 zł brutto za godzinę. Dla osób doręczających przesyłki przewidziano stawkę w wysokości 21 zł brutto za godzinę lub 2 zł brutto – 5 zł brutto za doręczoną paczkę. Stawki dla kierowców kierujących pojazdami do 3,5 t mieszczą się w przedziale 18 zł – 22 zł brutto za godzinę, a dla kierowców pojazdów powyżej 3,5 t: 19 – 28 zł brutto za godzinę. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności. Osoby, które podejmą pracę na stanowisku pracownika ochrony, otrzymają wynagrodzenie obowiązujące na tym stanowisku w ramach zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.

W tym roku, z powodu pandemii, istotne jest zapewnienie odpowiednich warunków bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno pocztowców obsługujących klientów w urzędach i placówkach pocztowych, listonoszy, jak też miejsc, gdzie na wspólnej przestrzeni przebywa większa liczba osób, czyli m.in. w sortowni. Poczta zapewnia środki ochrony osobistej wszystkim pracownikom, ostatnio zakupiono 100 tys. maseczek z wkładkami filtrującymi na sezon jesienny.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze