Podlaska blogerka kolejny raz „na salonach”. Śledziła sukcesy białostoczanki

ALEXDARG, czyli Aleksandra Kondratowicz, pochodząca z Łap blogerka modowa, przyzwyczaiła już, że pojawia się na rozmaitych wydarzeniach związanych z modą. Na eventy, imprezy w kraju i za granicą zapraszają ją znane marki, projektanci, firmy związane z ubiorem, kosmetykami i szeroko rozumianym stylem. Tym razem wzięła udział w pokazie dyplomowym studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, gdzie miał miejsce białostocki akcent – wyróżnienia otrzymała mieszkanka stolicy województwa podlaskiego.

12 marca 2019 r. we wnętrzach Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie przyznane zostały prestiżowe nagrody, które pozwolą na udany debiut zawodowy oraz są uważane za trampolinę w karierze młodych polskich projektantów.

Pokaz Dyplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru MSKPU to wyjątkowa okazja do poznania nowego pokolenia twórców. Był to największy pokaz wśród szkół mody w Polsce.

Jedną z kategorii wyróżnień były staże w prestiżowych markach związanych z modą, takich jak Maciej Zień, Mariusz Przybylski, MMC, Bizuu, 5.10.15, Wearso., 4F czy grupa LPP.

Jury oceniające tegoroczne projekty studentów miało międzynarodowy charakter. Oprócz wykładowców MSKPU, zasiedli w nim również przedstawiciele partnerskich uczelni: Giovanni Ottonello z IED Milano oraz Theresa Lobo z Chicago Art Institute oraz IADE Creative University.

Jedną z tegorocznych absolwentek, która zaprezentowała swoje projekty na gali finałowej i zgarnęła trzy wyjątkowe wyróżnienia była białostoczanka – Izabela Łaban.

To jedna z moich pierwszych modelek, które miałam okazje fotografować prawie 10 lat temu – mówi Aleksandra Kondratowicz. – Serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za dalsze sukcesy!

ALEXDARG przez media określona została już „podlaską królową blogosfery modowej”. Działalność Kondratowicz znajduje uznanie szanowanych marek, co przekłada się na zaproszenia do udziału w najlepszych pokazach czy prezentacjach. Np. 24 stycznia w warszawskim hotelu H15 Boutique Hotel odbyła się premiera dwóch nowych, ekskluzywnych linii perfum światowej marki Guerlain – L’Art & La Matiere i Absolus d’Orient, nasza podlaska blogerka znalazła się w kameralnym i wyjątkowym gronie tylko czterech polskich blogerek, które mogły spotkać się z dyrektorem marki.

Aleksandra Kondratowicz to polska ambasadorka marki Schwarzkopf LIVE, biorąca udział w kampanii reklamowej w Paryżu. Od kwietnia 2016 roku prowadzi bloga pod szyldem ALEXDARG, który jest liderem podlaskiej blogosfery modowej. Nominowana w plebiscycie Osobowość Roku Województwa Podlaskiego 2017. Współpracuje z takimi markami, jak Armani Beauty, Lancôme (tytuł #KobietaLancome), Yves Saint Laurent. Jako jedyna polska blogerka była ambasadorką dni francuskich w Polsce FRENCH TOUCH 2016.

(Piotr Walczak / Foto: ALEXDARG)

Komentarze