Podlaskie firmy dostaną 9 milionów na badania i rozwój

Pięć podlaskich firm otrzyma prawie 9 milionów złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na prace badawczo-rozwojowe – tak postanowił zarząd województwa na posiedzeniu 7 maja 2019 roku.

Firmy te wzięły udział w konkursie z poddziałania 1.2.1 (Wspieranie transferu wiedzy, innowacji, technologii i komercjalizacji wyników B+R oraz rozwój działalności B+R w przedsiębiorstwach) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Inwestycje, które zrealizują, są warte 15,3 mln zł, natomiast dofinansowanie z RPOWP wynosi dokładnie 8,6 mln zł.

Firma Verity Innovations otrzyma blisko 2,5 mln zł na prace badawcze związane z optymalizacją energetyczną oświetlenia ulicznego, Medgal – prawie 3,9 mln zł na badania nad endoprotezą stawu biodrowego, Zakład Obróbki Skrawaniem Darmet – 60 tys. na prace nad imadłami maszynowymi, DGI Piotr Łapiński – 893,5 tys. zł na prace B+R nad instalacjami alternatywnego zasilania pojazdów spalinowo elektrycznych paliwem LPG w fazie ciekłej, a Kart – 1,3 mln zł na utworzenie i wyposażenie pracowni, w której będą opracowywane prototypy.

To nie koniec dotacji, które zostaną udzielone w tym konkursie. Nabór jest bowiem prowadzony etapami i tak też rozstrzygany. To był wynik pierwszej rundy konkursu. Inne firmy wciąż mają szansę na wsparcie prac badawczo-rozwojowych. Wnioski o dofinansowanie można składać do 31 lipca 2019 roku. Łączny budżet tego konkursu to aż 100 mln zł.

Red. PP, fot. pixabay.com

Komentarze

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fkfut/domains/przedsiebiorczepodlasie.pl/public_html/wp-content/themes/milkit/single.php on line 34