Podlaskie firmy otrzymają blisko 100 milionów złotych na rozwój i innowacje

Wsparcie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, otrzyma 36 firm z naszego województwa. Pula na ten konkurs wynosiła 50 mln zł, ale została zwiększona do 94,6 mln zł, aby można było przyznać dofinansowanie wszystkim projektom, które spełniły wymogi i zostały ocenione pozytywnie.

Konkurs skierowany był do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Trwał 23 sierpnia do 24 września 2018 roku. Dotyczył wdrożenia innowacji produktowych, procesowych, marketingowych i organizacyjnych w sektorze produkcyjnym, poprzez np. rozbudowę przedsiębiorstwa prowadzącą do wprowadzenia na rynek nowych produktów, dokonanie zasadniczych zmian procesu produkcyjnego, skutkujących wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów, inwestycje w nowoczesne maszyny i sprzęt produkcyjny.

Firmy reprezentują wiele branż sektora produkcyjnego. Zajmują się m.in. produkcją wyrobów z betonu, metalu, drewna, produkcją maszyn, mebli, opakowań, akcesoriów do samochodów, odzieży, a nawet wózków inwalidzkich. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu zamierzają produkować np. opakowania z wykorzystaniem nanocząsteczek podtlenku grafenu, okna aluminiowe o podwyższonych parametrach mechanicznych i termoizolacyjnych, prozdrowotne sosy spożywcze czy meble z efektem postarzanego drewna.

Projekty zlokalizowane są w całym województwie: osiem w Białymstoku, Suwałkach, cztery w Suwałkach, trzy w Supraślu, po dwa w Łomży, Grajewie, Choroszczy, Mońkach, po jednym w Augustowie, Brańsku, Ciechanowcu, Czarnej Białostockiej, Juchnowcu Kościelnym, Kolnie, Łapach, Miastkowie, Szypliszkach, Szczuczynie, Śniadowie, Zambrowie, Wasilkowie, Wysokiem Mazowieckiem.

Wartość tych inwestycji wynosi 251,6 mln zł, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – 94,6 mln zł. Pula na ten konkurs wynosiła 50 mln zł.

Lista firm wraz z pozytywnie ocenionymi projektami i kwotami dofinansowania dostępna jest TUTAJ

Red. PP, za: wrotapodlasia.pl, fot. pixabay.com

Komentarze