Pozabankowa karta kredytowa – 5 faktów, które musisz znać

Zastanawiałeś się kiedyś nad uzyskaniem karty kredytowej, ale zniechęciły Cię skomplikowane praktyki bankowe? Możesz skorzystać na przykład z pozabankowej karty kredytowej, której uzyskanie jest znacznie łatwiejsze i szybsze. Jak zapewniają eksperci finansowi, tego typu propozycja ma wiele zalet, a zainteresowanie tego typu kartami cały czas rośnie. Co trzeba wiedzieć na jej temat? Oto kilka najważniejszych faktów.

1. Możesz złożyć wniosek online

Jedną z zalet kart kredytowych oferowanych przez instytucje finansowe inne niż banki jest oczywiście ograniczenie formalności. Wniosek o kartę możesz złożyć za pomocą formularza online. Proces weryfikacji odbywa się zdalnie, a sama karta bankowa jest dostarczana na podany przez Ciebie adres w ciągu maksymalnie 24 godzin.

Jakie informacje muszę podać przy składaniu wniosku o kartę? Podczas wypełniania formularza będziesz musiał podać podstawowe informacje o sobie, swojej pracy i aktualnej sytuacji kredytowej. Warto jednak zaznaczyć, że w tym przypadku nawet wnioskodawca ze złą historią kredytową nie jest przeszkodą w uzyskaniu karty. System sprawdzi Twój profil kredytowy, ale prawdopodobieństwo pozytywnej oceny jest w tym przypadku znacznie większe.

2. Aby otrzymać pozabankową kartę kredytową, musisz mieć ukończone 21 lat.

Jest to jeden z niewielu warunków stawianych wnioskodawcom. Oprócz wymaganego wieku należy również przedstawić zaświadczenie o dochodach. Zazwyczaj jest to minimalne miesięczne wynagrodzenie. Jeśli zarabiasz co najmniej 1200 zł i spełniasz pozostałe wymagania, karta zostanie Ci przyznana.

Warto wiedzieć, że limit kredytowy na karcie przyznawany jest w zależności od wysokości Twoich miesięcznych dochodów. Im wyższy dochód, tym wyższego limitu możesz się spodziewać.

3. Maksymalna kwota to kilka tysięcy złotych.

Jak już wspomniano, limit kredytowy zależy od wysokości miesięcznych dochodów wnioskodawcy. Ważna jest również ocena zdolności kredytowej wnioskodawcy, czyli zdolność do terminowego spłacania poprzednich zobowiązań. Maksymalne kwoty są jednak zazwyczaj ustalane z góry. Jest to kwota około 6 000 zł.

4. Kwotę z karty kredytowej spłacasz w kolejnym miesiącu.

Ile czasu jest przeznaczone na spłatę? Okres spłaty dla używanych kart kredytowych wynosi zazwyczaj od 1 do 5 dnia miesiąca następującego po dokonaniu transakcji. dzień pierwszego dnia pierwszego dnia pierwszego dnia pierwszego dnia pierwszego miesiąca miesiąca. Najwygodniejszym sposobem jest złożenie w banku polecenia przelewu.

5. Okres ważności karty jest ściśle ograniczony.

Pozabankowa karta kredytowa nie jest rozwiązaniem na stałe. Karty kredytowe pozabankowe nie mają nieograniczonego okresu ważności. Okres ważności wynosi zazwyczaj trzy lata od daty wydania, ale umowa z instytucją finansową obejmuje zazwyczaj dłuższy okres. Klienci mogą więc być pewni, że po upływie terminu ważności starej karty, otrzymają nową.

Artykuł partnerski

Komentarze