Pożyczki pod zastaw samochodu a zostawienie auta w lombardzie

Potrzebujesz pieniędzy na nagłe wydatki i postanowiłeś oddać swoje auto pod zastaw? Sprawdź, czy lepiej oddać samochód w firmie pożyczkowej, czy też odstawić auto do lombardu. Zobacz, jak Twój pojazd zostanie wyceniony w profesjonalnej instytucji finansowej i na jaką kwotę będziesz mógł otrzymać pożyczkę. Należy mieć świadomość, że lombard na ogół pozostaje rozwiązaniem ostatecznym.

Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania – niemożliwa w lombardzie

Osoby, które nie posiadają odpowiedniej zdolności kredytowej lub nie mogą się wykazać stosownymi dochodami, często decydują się na tzw. pożyczkę pod zastaw samochodu, którą udzielają np. takie firmy, jak popularny Autokapital.pl. Niektórzy korzystają również z usług różnego rodzaju lombardów, które oferują szybką gotówkę w zamian za oddanie do użytku własnego auta. Warto mieć jednak świadomość, że w lombardzie uzyskamy dużo gorszą ofertę, niż zaciągając pożyczkę pod zastaw w profesjonalnej instytucji pożyczkowej.

Przede wszystkim, przekazując pojazd do lombardu nie będziemy mieli możliwości dalszego korzystania z auta (dopóki go nie wykupimy). W przypadku pożyczek pod zastaw natomiast, klient podpisuje tzw. umowę przewłaszczenia. Polega ona na tym, iż może on użytkować zastawiony pojazd do momentu, w którym regularnie spłaca raty zobowiązania. Pożyczkodawca staje się natomiast współwłaścicielem samochodu. Po pełnej spłacie należności, wnioskodawca odzyskuje zastawiony pojazd i może z niego dowolnie korzystać.

Wartość rynkowa samochodu – jak wygląda wycena firm pożyczkowych i lombardów?

Zostawiając auto w lombardzie, musimy liczyć się z faktem, iż prawdopodobnie zostanie ono zwykle wycenione na minimalną możliwą kwotę, sięgającą maksymalnie kilkunastu procent wartości pojazdu. Natomiast, w przypadku standardowych pożyczek pod zastaw samochodu, udzielanych przez renomowane instytucje, możemy otrzymać zobowiązanie sięgające nawet 65% wartości pojazdu (wycena zależy oczywiście od pracownika danej instytucji).

Wynika to przede wszystkim z faktu, iż firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek pod zastaw samochodu, zatrudniają wyłącznie profesjonalistów, którzy mają za zadanie wycenić nasz pojazd na odpowiednią kwotę – tak, aby klient nie czuł się poszkodowany. Lombardy z kolei, liczą przede wszystkim na osoby zdesperowane, które potrzebują zdobyć szybką gotówkę na różnego rodzaju nagłe i niespodziewane wydatki.

Umowa pożyczki pod zastaw samochodu – wybierz dogodny okres spłaty

Warto mieć również świadomość, że w przypadku, w którym zostawimy swój pojazd w lombardzie, zwykle będziemy mieli maksymalnie 30 dni na spłatę zobowiązania i – tym samym – odzyskanie auta. W przypadku pozabankowych produktów finansowych, możemy wybrać dogodny okres spłaty, sięgający nawet 48 miesięcy. Co więcej, pożyczki pod zastaw samochodu, umożliwiają korzystanie z pojazdu przez cały okres kredytowania.

Co więcej, możemy wybrać dogodny okres spłaty, sięgający nawet 48 miesięcy od daty uzyskania zobowiązania finansowego. Ponadto, pożyczkę można zwykle prolongować o tyle samo dni, na ile zaciągnięta została należność. Warunki przedłużenia pożyczki trzeba jednak ustalić indywidualnie z przedstawicielem danej firmy.

Tak, jak zostało wspomniane, korzystając z profesjonalnych firm pożyczkowych, klient ma możliwość konsultacji ze specjalnym konsultantem, który doradzi mu najbardziej korzystne warunki umowy. Wszystkie operacje, dotyczące zastawu auta, można wykonać drogą elektroniczną – nawet bez wychodzenia z domu.

Pożyczka pod zastaw a standardowa pożyczka online

Jaka jest różnica między zwykłą pożyczką przez internet a pożyczką pod zastaw samochodu? Dość zasadnicza. W przypadku standardowego kredytu konsumenckiego, klient będzie się musiał wykazać odpowiednią historią kredytową i/lub regularnymi dochodami. W sytuacji, w której zaciągamy pożyczkę pod zastaw, nasza zdolność kredytowa ma niewielkie znaczenie.

Najważniejsza pozostaje bowiem wartość oraz stan zastawianego auta. W takich instytucjach, jak np. wspomniany Autokapital.pl, może ono stanowić jedyne zabezpieczenie pożyczki. Warto mieć świadomość, że biorąc pożyczkę na samochód (nawet używany), możemy otrzymać nawet 100 000 zł. Aby zastawić swoje auto, nie będziemy musieli przerejestrowywać pojazdu – wymagana jest wyłącznie odpowiednia adnotacja o współwłasności w dowodzie rejestracyjnym oraz w karcie pojazdu.

W przypadku kredytu bankowego, klient będzie musiał spełnić jeszcze więcej wymagań, a procedura uzyskania należności może zająć dużo więcej czasu, niż uzyskanie należności w firmie spoza sektora bankowego.

Artykuł partnera

Komentarze