Prawie 100 wystawców zaprezentuje się na Targach Pogranicza

Stoiska z podlaskimi smakołykami, prezentacja firm z różnych branż, okazja do poznania ich najnowszej oferty i pomysłu na biznes, a do tego koncerty i atrakcje dla całej rodziny – tak będzie już 29 lipca podczas 13. edycji Targów Pogranicza organizowanych przez Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych.

Cała impreza, która ma już długie tradycje i doskonale przyjęła się zarówno wśród przedsiębiorców, jak i mieszkańców, będzie miała miejsce w urokliwym amfiteatrze nad zalewem w Siemiatyczach. Zaprezentuje się tam prawie 90 wystawców. Wśród nich są firmy z branży spożywczej, przemysłowej, ogrodniczej, budowlanej, ale też instytucje biznesowe i okołobiznesowe, tj. banki i firmy ubezpieczeniowe.

Uczestnicy targów to zarówno firmy o ugruntowanej pozycji, znane już szerzej w całej Polsce, takie jak Sokołów czy Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten, jak i mniejsze jednoosobowe działalności gospodarcze, które znalazły swoją niszę na rynku. Nie zabraknie też regionalnych rękodzielników, na których stoiskach będzie można przebierać w unikatowych rzeczach „hand made”.

To właśnie ta różnorodność jest najmocniejszą stroną naszych Targów Pogranicza. Ich idea zrodziła się już w 2006 roku, naszym celem było ożywienie gospodarcze regionu. Z racji położenia chcieliśmy pokazać naszym wschodnim sąsiadom, to, co mamy u nas najlepsze i od tego czasu cały czas widzimy potencjał tej imprezy. Targi rozwiją się z roku na rok znajdując zainteresowanie firm, które mogą zaprezentować swoje nowinki – produkty i usługi, jak i samych odwiedzających – mówi Mieczysław Swajda, prezes zarządu Siemiatyckiego Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych, a jednocześnie prężnie działający przedsiębiorca.

Uważamy, że Targi Pogranicza to bardzo cenna inicjatywa, dlatego wspieramy ją i prezentujemy się na targach już po raz kolejny, pokazując m.in. produkty naszej marki Z podlaskiej Spiżarni – podkreśla Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.

Uczestnicy imprezy pierwsze stoiska będą mogli odwiedzać już od godz. 10. Będzie można na nich posmakować m.in. wędlin, pieczywa, miodów czy serów korycińskich. Od godz. 13 firmy będą mogły prezentować się na scenie, a o godz. 14 nastąpi oficjalne otwarcie Targów Pogranicza. Na finał zaś ogłoszone zostaną wyniki konkursu o 5 tytułów: „Smakołyk targów”, „Najlepsze stoisko wystawowe w kategorii spożywczej”, „Najlepsze stoisko wystawowe w kategorii spożywczej”, „Najlepsze stoisko wystawowe w kategorii przemysłowej”, „Najciekawsze stoisko rękodzieła regionu Siemiatyckiego” i „Nagroda publiczności”. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Targom towarzyszy także Festiwal „Kultura bez granic” organizowany przez Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Koncerty trwać będą do godz. 20, a na scenie zaprezentują się zespoły z polski i zagranicy: Małanka, Omorfos, As, Rozśpiewany Gródek, Natural, Cegiełki, Niemoralna Propozycja, Kapela Brodów, Nierusz i Jaq Quintet.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych takich jak dmuchańce i strzelnica paint ball.

Za całym tym wyjątkowym wydarzeniem stoją wspomniane już: Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych, Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, a także miasto Siemiatycze oraz Siemiatycki Ośrodek Kultury. Impreza realizowana jest przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, głównym sponsorem jest firma Sokołów.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze