Prawnicy z Białegostoku są wśród najlepszych w Polsce

Coroczny Ranking Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” rozstrzygnięty. Okazuje się, że ogólnopolski rynek usług prawniczych zaczynają zdobywać kancelarie regionalne. Największa w województwie podlaskim Kancelaria Radców Prawnych Bieluk i Partnerzy, z siedzibą w Białymstoku, budując sukcesywnie swoją silną pozycję wśród czołowych kancelarii z dużych ośrodków metropolitalnych, jak Warszawa, Wrocław czy Katowice, awansowała w tegorocznym zestawieniu.

W rankingu kancelarii według liczby radców prawnych i adwokatów Kancelaria Radców Prawnych Bieluk i Partnerzy zajęła 63. miejsce w Polsce, a według ogólnej liczby prawników – miejsce 51. To znaczące pozycje w tej klasyfikacji, biorąc pod uwagę konkurencję dużych korporacji prawniczych o zasięgu ogólnopolskim i światowym.

W białostockiej kancelarii, prowadzonej przez radców prawnych Jerzego Bieluka, Katarzynę Zadykowicz-Sokół, Jolantę Adamską, Katarzynę Pawlak i Daniela Siedacza, pracuje łącznie 21 radców prawnych i adwokatów, a ogółem 40 prawników.

– Podlasie to znakomity region do życia i rozwoju biznesu. Obsługą prawną zajmujemy się od ponad 25 lat i stawiamy na długofalową współpracę z naszymi klientami. Niektórzy z nich są z nami od początku. Dzięki znakomitej współpracy z Wydziałem Prawa Uniwersytetu w Białymstoku pozyskujemy bardzo dobrych absolwentów, co umożliwia nam zapewnienie wysokiego poziomu merytorycznego świadczonych usług i ciągły rozwój kancelarii. Z satysfakcją odnotowujemy, że jesteśmy największą kancelarią prawną na Podlasiu. Rozwój naszej kancelarii to wynik ogólnej tendencji zmierzającej do świadczenia coraz bardziej wyspecjalizowanych usług prawniczych. Nowe regulacje prawne wymuszają specjalizacje, chociażby w takich dziedzinach, jak ochrona danych osobowych, zamówienia publiczne czy prawo własności intelektualnej. Kluczem do sukcesu są wyspecjalizowane, wieloosobowe zespoły, które są w stanie zajmować się dużymi sprawami. Jednemu czy dwóm prawnikom nie jest łatwo przeanalizować trzydzieści tomów akt, na przykład w skomplikowanych sprawach dotyczących robót budowlanych – mówi radca prawny dr hab. Jerzy Bieluk, prof. UwB (na zdjęciu).

Red. PP

Komentarze