Przedsiębiorcy spotkali się z ministerstwem. Co z tego wyniknie?

W środę, 5 czerwca 2019 r., zarząd Polskiego Klastra Budowlanego – Krajowego Klastra Kluczowego oraz przedsiębiorcy spotkali się z Beatą Lubos, zastępcą dyrektora Departamentu Innowacji Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz z Justyną Choińską-Jackiewicz z Wydziału Polityki Innowacyjności.

Przedstawicielki ministerstwa przyjechały do Białegostoku na zaproszenie Polskiego Klastra Budowlanego. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Tomaszem Kozłowskim, prezesem Polskiego Klastra Budowlanego oraz z Anną Moskwą, wiceprezes klastra.

Omówiliśmy wiele istotnych kwestii związanych z polityką klastrową – relacjonuje Tomasz Kozłowski. – Rozmawialiśmy także o Polskim Klastrze Budowlanym, kierunku jego rozwoju i planach na przyszłość. Mam nadzieję, że współpraca z ministerstwem przyczyni się do rozwoju przedsiębiorstw, z którymi współpracujemy.

Podczas wizyty w Białymstoku przedstawicielki ministerstwa odwiedziły również klastrowe firmy – m.in. firmę Unicell Poland, specjalizującą się w produkcji chemii budowlanej, jak też firmę KAN – producenta i dostawcę nowoczesnych rozwiązań i systemów instalacyjnych KAN-therm.

Zajmujemy się polityką klastrową, stąd też interesujemy się państwa działalnością – wskazała Beata Lubos, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji, podczas spotkania z przedsiębiorcami. – Zakres naszych działań obejmuje przekrój trzonu polityki gospodarczej. Zajmujemy się m.in. polityką innowacyjności, polityką przemysłową, ochroną własności intelektualnej, ale też efektywnością energetyczną. W związku z tym jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi związane z tym, w jakim kierunku polityka gospodarcza powinna się zmieniać, żeby wspierać jeszcze bardziej przedsiębiorców.

Przedstawicielki Departamentu Innowacji podkreśliły, że spotkanie z klastrowiczami było niezwykle ważne, gdyż podczas niego poznały stanowiska i koncepcje przedsiębiorców, którzy mają realny wpływ na kształt polskiej gospodarki.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze