Przy Bohaterów Monte Cassino stanie nowoczesny biurowiec. Jest pozwolenie [ZDJĘCIA]

Firma Warimpex otrzymała pozwolenie na budowę kompleksu biurowego przy ulicy Bohaterów Monte Cassino w Białymstoku. Budynki, o łącznej powierzchni 36 tys. mkw., będą wznoszone w kilku etapach. Przestrzeń biurowa klasy A zostanie uzupełniona podziemnym parkingiem oraz częścią handlowo – usługową na parterze, o powierzchni ponad 5 tys. mkw. Rozpoczęcie pierwszej fazy budowy planowane jest pod koniec 2021 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada białostocka firma Kubatura.

Kompleks powstanie w centrum miasta, niedaleko zbiegu ulic Bohaterów Monte Cassino i Wyszyńskiego, w bezpośredniej bliskości dworca kolejowego i autobusowego, a zatem będzie dobrze skomunikowany. Dzięki tej inwestycji ważny fragment miasta, który do tej pory pozostawał pusty, zostanie zagospodarowany architekturą najwyższej klasy, a okolica zacznie tętnić nowym życiem. Współczesna bryła oraz fasada kompleksu będą podkreślać jego rangę jako jednego z najnowocześniejszych budynków tego typu w Białymstoku.

– Białystok jest jednym z miast, które w najbliższych latach będą się szybko rozwijać. Wiele uczelni oraz wysokie kompetencje potencjalnych pracowników sprawiają, że to doskonałe miejsce dla firm, z branż takich jak IT czy centra usług wspólnych. Wykorzystując ten biznesowy potencjał miasta, chcemy zapewnić odpowiednią infrastrukturę w postaci wysokiej klasy nieruchomości biurowych – powiedział Jerzy Krogulec, prezes Warimpex Polska.

Kompleks zaoferuje 5 pięter biurowych, a na parterze, na powierzchni około 5 tys. mkw., znajdą się sklepy, lokale gastronomiczne i punkty usługowe. Pod budynkiem zaplanowano dwie podziemne kondygnacje z miejscami parkingowymi dla 391 aut. Powierzchnia typowej kondygnacji biurowej w pierwszym etapie wyniesie około 2600 mkw.

Budynek będzie ubiegał się o certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good. Dzięki wysokim pomieszczeniom i dużym przeszkleniom powierzchnie biurowe przy Monte Casino będą odpowiednio doświetlone, co ma zwiększyć komfort pracy najemców. W biurowcu znajdą się także stacje ładowania samochodów elektrycznych, rowerownia oraz szatnia z prysznicami. W budynkach zastosowany zostanie najnowocześniejszy system instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, wraz z oczyszczaczami powietrza i odpowiednimi filtrami, aby zapewnić komfort pracy i bezpieczeństwo pracowników.

Warimpex to założona w 1959 roku spółka dewelopersko – inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie. Prowadzi działalność deweloperską i realizuje projekty samodzielnie do chwili, w której w wyniku sprzedaży możliwe jest uzyskanie najwyższej wartości dodanej. W ciągu ostatnich 40 lat Warimpex zrealizował projekty rozwojowe w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad jednego miliarda euro i prowadzi aktualnie działalność w Polsce, Rosji, na Węgrzech, w Niemczech i Austrii.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze