Ranking białostockich dzielnic. Dojlidy najbezpieczniejsze w Polsce?

Według opinii respondentów rankingu Otodom białostockie osiedla są bezpieczne, zielone, czyste i zadbane, sprzyjające wygodnym zakupom i spędzaniu czasu wolnego. To okolice przyjazne dzieciom i skłaniające do nawiązywania dobrych relacji sąsiedzkich.

Ranking objął kategorie takie jak bezpieczeństwo, sąsiedzi, zieleń, czysta okolica, zadbana okolica, łatwe dojazdy, czas wolny, wygodne zakupy, ceny, dzieci i wskaźnik rekomendacji. Na pierwszym miejscu w tych kategoriach często wymieniane jest osiedle Młodych. Mieszkańcy docenili też Dojlidy, które w ocenie poziomu bezpieczeństwa w okolicy uzyskały najwyższy wynik w kraju. W poszczególnych kategoriach na rankingowym podium pojawiły się też m.in. osiedla Centrum, Antoniuk, Jaroszówka, Dziesięciny I, Piasta I i II oraz Piaski.

Ranking przeprowadził serwis z ogłoszeniami nieruchomości Otodom i portal Olx, pod nadzorem Agencji Badawczej PBS. Dzięki zebranym i przeanalizowanym opiniom respondentów wyniki mogą stanowić podpowiedź tym, którzy poszukują aktualnie miejsca do życia. Okazuje się, że Białystok znajduje się w czołówce polskich miast dobrych do życia. Organizatorzy napisali w podsumowaniu: „Białystok okazał się w badaniu Otodom jednym z najlepszych miast do zamieszkania. Współczynnik rekomendacji miasta wyniósł 21,7, co daje 5. miejsce w całej Polsce, a nawet najgorzej oceniona dzielnica osiągnęła lepszy rezultat niż średnia krajowa”.

Która dzielnica w Białymstoku jest wg respondentów najczystsza?

– Nie pierwszy raz Białystok wysoko plasuje się w ogólnopolskich rankingach. Cieszymy się, że nasze miasto jest tak doceniane – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Dbamy o bezpieczeństwo, czystość, zieleń. Mieszkańcy to widzą i dają temu wyraz między innymi w ankietach i rankingach.

Tworzenie rankingu oparło się o prezentację stwierdzeń, z którymi respondenci w różnym stopniu mogli się zgadzać lub nie zgadzać. Każde stwierdzenie mogli ocenić w skali od 1 („zupełnie się nie zgadzam”) do 7 („zgadzam się w pełni”). W większości kategorii wyniki białostockich osiedli plasują się między 5-6 punktów i nieco wyżej.

Pełne podsumowanie Rankingu Dzielnic Otodom znajduje się na stronie www.rankingdzielnic.otodom.pl.

Informacja prasowa

 

Komentarze