Co robić, jeśli spłata długów jest problemem? Zobacz

Masz coraz większy problem ze spłatą zobowiązań? Czas nie jest Twoim sprzymierzeńcem – im dłużej będziesz zwlekał, tym trudniej będzie Ci się wydostać z pętli zadłużenia. Sprawdź, co możesz zrobić, aby odzyskać finansową stabilizację.

Mam długi. Co dalej?

Dziś trudno uniknąć zobowiązań finansowych – umowa podpisana z dostawcą Internetu, operatorem telefonicznym czy bankiem o kredyt gotówkowy to tylko kilka przykładów kontraktów zawieranych codziennie przez klientów indywidualnych.  Zdarza się tak, że przez pewien czas na bieżąco nie udaje się nam regulować rachunków, na przykład przez utratę stałego źródła dochodu. Niespłacone zobowiązanie to powód do zmartwień. Pamiętaj jednak, że jest wiele rozwiązań, z których możesz skorzystać, aby się ich pozbyć.

Jeżeli wierzyciele przekazali Twoje długi do firmy windykacyjnej, to przede wszystkim nie powinieneś unikać kontaktu z jej pracownikami. Dlaczego? Gdy doradca firmy windykacyjnej nie będzie mógł się z Tobą skontaktować np. telefonicznie, lub Ty nie skontaktujesz się z firmą windykacyjną to – prędzej czy później – sprawa Twojego zadłużenia może trafić do sądu, a następnie do komornika. Wówczas kwota, którą będziesz musiał oddać powiększy się o koszty sądowe i komornicze, a dodatkowo nie będziesz mógł rozłożyć zadłużenia na dogodne dla siebie raty.

Podpisz umowę z firmą windykacyjną, spłać długi w dogodny dla Ciebie sposób

Sposobem na pozbycie się zadłużenia, a przy okazji uniknięcie wezwań i telefonów ponaglających do zapłaty, jest podpisanie ugody z firmą windykacyjną. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Deklarując spłatę zobowiązania, masz szansę ustalić wysokość raty, biorąc pod uwagę swoje możliwości finansowe. W rezultacie będziesz spłacał swój dług, ale bez obciążania domowego budżetu czy konieczności dalszego zadłużania się.

Podpisanie ugody z firmą windykacyjną i wywiązywanie się z niej oznacza, że sprawa nie zostanie przekazana dalej, np. do sądu, a następnie do kancelarii komorniczej. Taka spłata długów oznacza zatem, że nie musisz obawiać się naliczenia dodatkowych, wysokich kosztów.

Dodatkową zaletą płynącą z podpisania ugody z firmą windykacyjną jest to, że nie martwisz się  kolejnymi telefonami, wezwaniami do zapłaty – będziesz otrzymywać jedynie przypomnienia (w postaci np. SMS-ów) o zbliżającym się terminie spłaty kolejnej raty. Wszystko to wpłynie na poprawę Twojego samopoczucia i lepszy komfort psychiczny.

Spłata długów? Przekonaj się, że warto

Doradcy z firmy ULTIMO, nie mają wątpliwości, że nawet najmniejsze, ale regularne wpłaty są lepsze niż unikanie tematu spłaty długu. Dłużnik, który nie odbiera kierowanej do niego korespondencji czy telefonów sam sobie szkodzi. Gdy jego sprawa trafi do komornika, a ten zajmie wynagrodzenie, nie będzie szansy dogadać się w sprawie spłaty zobowiązania. Dodatkowo zadłużenie zwiększy się o koszty komornicze.

Etap windykacji polubownej to ostatni moment, aby zabrać się za spłatę zobowiązań i odzyskać finansową równowagę na warunkach uzgodnionych wspólnie z firmą windykacyjną.

Artykuł partnerski

 

Komentarze