,

Rodzina Kryścio z Białegostoku wystąpi w kulinarnym show Polsatu: Family Food Fight. Pojedynek na smaki

Już w najbliższą środę, 8 września, o godz. 20.05, drugi odcinek „Family Food Fight. Pojedynek na smaki”, nowego kulinarnego show Telewizji Polsat. W programie drużyny z całej Polski stają do walki o tytuł najlepiej gotującej rodziny w Polsce i nagrodę główną 100 tysięcy złotych. W odcinku do smacznej rywalizacji dołączy nowa rodzina. Będzie to Kamil oraz Kamila Kryścio i Piotr Zawadzki z Białegostoku.

Przed nami kilka emocjonujących tygodni z ogromną dawką kulinarnych inspiracji. W każdym odcinku na uczestników „Family Food Fight. Pojedynek na smaki” czekać będą dwa kulinarne zadania. W pierwszym rywalizować będą o specjalnie przywileje, w drugim stawką będzie dalszy udział w programie. Gotujące rodziny będą musiały wykazać się kreatywnością, smakiem i co najważniejsze trafić w gust wyjątkowego jury w składzie: Ewa Wachowicz, Piotr Gąsowski i Adam Borowicz.

W pierwszym odcinku do rywalizacji o tytuł najlepiej gotującej rodziny w Polsce stanęło 6 drużyn. Jedna z nich, po dwóch wymagających konkurencjach, decyzją jurorów musiała opuścić program. Piotr Gąsowski zapowiedział jednak, że w naturze nic nie ginie i każda luka musi zostać wypełniona, dlatego w drugim odcinku do programu dołączy kolejna gotująca drużyna. A będzie nią rodzina Kryścio z Białegostoku, czyli Kamil Kryścio, jego szwagierka Kamila Kryścio oraz Piotr Zawadzki, mąż kuzynki Kamila.

Podlaska rodzina zgłosiła się do programu, aby zrobić niespodziankę 91-letniemu dziadkowi Romanowi, który jest ich kulinarnym mistrzem. Łączy ich rodzina i zamiłowanie do tradycji. Bardzo szanują wartości wyniesione z domu i kierują się nimi w codziennym życiu. Jak sami mówią, chodzą wolniej, aby więcej w życiu zobaczyć.

Jaka jest definicja kuchni podlaskiej według rodziny?

– Ziemniak i mąka! Te dwa składniki zawsze muszą mieć pod ręką. A do tego oczywiście ciasto marcinek. Ich popisowe dania to podlaski smalec podany na pajdzie chleba, pasta z krewetkami i beza z owocami oraz wspomniany marcinek.

Jak rodzina Kryścio poradzi sobie z kulinarnymi zadaniami i presją czasu? Na widzów ogromna dawka kulinarnych inspiracji. Nie zabraknie emocji, nieporozumień, wzruszeń i tego co w Family Food Fight najważniejsze, czyli wsparcia najbliższych. Najlepiej gotująca rodzina w Polsce może być tylko jedna! Czy będzie nią rodzina z Białegostoku?

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze