Skuteczna i efektywna: białostocka Izba Administracji Skarbowej najlepsza w kraju

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku szósty rok z rzędu zajęła pierwsze miejsce w rankingu izb i urzędów skarbowych Dziennika Gazety Prawnej w kategorii izb administracji skarbowej. W swoich kategoriach wyróżnienia otrzymały także podlaskie urzędy skarbowe.

W rankingu Dziennika Gazety Prawnej, jak co roku, izby administracji skarbowej i urzędy skarbowe poddawano ocenie w dwóch kategoriach: skuteczność, czyli prawidłowość wydawanych decyzji podatkowych oraz efektywność, która odzwierciedlała pracowitość urzędów – ich szybkość działania i podejmowania decyzji. Punkty z obu kategorii były sumowane i decydowały o ostatecznym miejscu w klasyfikacji generalnej.

W tym roku, podobnie zresztą jak w poprzednich latach, pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku, wygrywając jednocześnie w kategorii efektywności. Od kilku lat białostocka Izba znajduje się w ścisłej czołówce rankingu. W tegorocznym zestawieniu doceniono też urzędy skarbowe z województwa podlaskiego, które zostały nagrodzone w ramach swoich kategorii.

Wśród małych urzędów skarbowych wyróżnienie w kategorii efektywności otrzymał Urząd Skarbowy w Grajewie. W kategorii urzędów średnich, wysoko w rankingu znalazł się Urząd Skarbowy w Suwałkach, zdobywając drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz wyróżnienia w kategoriach skuteczność i efektywność. Natomiast wśród dużych urzędów dobrze wypadł Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku, który uzyskał wyróżnienie w kategorii skuteczności.

Red. PP, fot. mat. pras. (na zdjęciu z prawej: Piotr Pawluczenia, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku)

Komentarze