Śniadanie z wizytówką. Aktywne dziewczyny działają na rzecz lokalnej społeczności

Stowarzyszenie 100-lecie Kobiet zaprasza na kolejne Śniadanie z wizytówką. Odbędzie się ono 2 grudnia o 8.30 w Hotelu Traugutta 3 w Białymstoku.

– To kolejne wydarzenie realizujemy w ramach projektu IKAR – Inkubator Kobiecego Aktywnego Rozwoju. Aktywizujemy dziewczyny, IKARki, bo tak nazywamy wszystkie uczestniczki, bez względu na wiek. Z 21-osobową grupą pracujemy od początku października 2021, włączamu IKARki w tworzenie i realizację inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności przy wsparciu Stowarzyszenia 100-lecie Kobiet – wyjaśniają organizatorki.

Październikowe Śniadanie z wizytówką, realizowane we współpracy z Białostockim Centrum Onkologii i gabinetami lekarskimi, poświęcone było profilaktyce onkologicznej.

– Śniadanie grudniowe poświęcamy modzie dżinsowej, edukacji – spotkaniu z niezwykłym nauczycielem ze Szkoły Bohaterek i Bohaterów oraz lokalnemu rękodziełu, prezentowanemu na stoiskach świątecznych – dodają inicjatorki. – Nie tylko nasze IKARki, ale także wszystkie zainteresowane kobiety mogły zgłosić chęć wzięcia udziału w śniadaniu 2 grudnia. Niestety, ze względu na przepisy wynikające z ogłoszonych od 1 grudnia 2021 obostrzeń, dotyczących liczby uczestników spotkań, zamykamy już możliwość zgłoszeń na śniadanie. Zapraszamy na poranne spotkanie z wyjątkowym pokazem mody oraz osobą – inspiracją, niezwykłym nauczycielem ze Szkoły Bohaterek i Bohaterów.

W programie Śniadania z wizytówką:

  1. Pokaz mody „Drugie życie jeansu” przygotowany przez lokalne projektantki: Iwonę Akasha, Karolinę Borzym, Alicję Czarniecką, Annę Czarniecką, Ewę Piechowską, Ewelinę Lendo, Barbarę Piekut. We współpracy ze Stowarzyszeniem My dla Innych – Joanną Dolecką i Grażyną Bołytuczuk; przy nieocenionym wsparciu Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku na czele z Beatą Konopką, Beatą Poźniak, Maritą Kossakowską, Joanną Żaworonek; z udziałem uczennic białostockich szkół, podopiecznych Stowarzyszenia My dla Innych. W akcję włączyły się też Wodociągi Białystok.
  2. Lekcja w Szkole bohaterek i bohaterów. Rozmowa z osobą – inspiracją. Tym razem nie będzie to kobieta – inspiracja, które to tradycyjnie gościły od trzech lat. O tym, jak sobie radzić z życiem i ze złem, opowie Przemek Staroń, nauczyciel roku 2018. To człowiek wielu talentów – psycholog, kulturoznawca, przede wszystkim innowacyjny nauczyciel. Kojarzony z kreatywnością, Lego i Harrym Potterem. Uczy ludzi tolerancji, wiary w drugiego człowieka i siły przyjaźni. Autor dwóch części „Szkoły bohaterek i bohaterów”.
  3. Stoiska z lokalnymi produktami i świąteczne zakupy.

Na zdjęciu: białostockie uczennice podczas zbiórki dżinsów i warsztatów „Drugie życie dżinsów”.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze