Soczewki miesięczne – doskonałe widzenie od pierwszego do pierwszego

Soczewki kontaktowe są od wielu lat wyborem osób mających rozmaite wady wzroku. Istnieją ich trzy rodzaje, różniące się pomiędzy sobą trybem noszenia. Mamy zatem dziennie, dwutygodniowe oraz miesięczne. Najczęściej wybierane to właśnie te ostatnie. A co je odróżnia od pozostałych?

Co różni soczewki miesięczne od innych?

Zasadniczo wszystkie soczewki łączy szereg podobieństw. Większość globalnych producentów używa swoich własnych materiałów silikonowo-hydrożelowych, dzięki czemu są one niezwykle lekkie oraz elastycznie przylegają do gałki ocznej, co ma znaczący wpływ na komfort ich użytkowania. Różnią się natomiast zastosowane w nich technologie – każda z wielkich marek posiada swoje autorskie, opatentowane rozwiązania, mające inny cel. Dlatego mamy np. specjalne soczewki dla osób spędzających dużo czasu przed ekranem komputera, astygmatyków, redukujących prezbiopię itp.

Każdy producent oferuje swoim klientom soczewki korekcyjne na inny okres czasu. Jest on wskazany w samej nazwie soczewek, a więc „soczewki miesięczne” są przeznaczone do użytkowania przez miesiąc. Podobnie dzienne – na jedną dobę, a dwutygodniowe – na tydzień. Co się stanie, jeśli użytkownik zdecyduje się nosić je dłużej, niż jest to zalecane? Takie soczewki staną się suche i będą uwierać w oko, widzenie zostanie zaburzone. Mówiąc prościej – mija ich okres przydatności do użytkowania.

Soczewki dzienne wyrzuca się po jednej dobie do kosza i zakłada nowe. Dwutygodniowe i miesięczne nosi się przez wskazany okres, na czas snu odkładając ją do pojemniczka z płynem dezynfekcyjnym. Usuwa on wszelkie osady i zanieczyszczenia z soczewki, dzięki czemu po ponownym założeniu jej na oku jest niczym nowa.

Kiedy warto wybrać soczewki miesięczne?

Soczewki miesięczne są wybierane zazwyczaj dla wygody – mając je pod ręką masz pewność, że przez cały miesiąc zapewnisz sobie świetne widzenie. Ponadto są one zoptymalizowane pod kątem ludzkiego oka, które przyzwyczaja się do nich i choć normalnie praktycznie nie odczuwa się obecności ciała obcego tego typu, miesięczne są niejako „zapamiętane”, co ponosi wygodę ich noszenia.

Ponadto jeśli w trakcie dnia musisz wyjąć soczewki z oczu, w przypadku jednodniowych będzie trzeba je od razu wyrzucić – nie nadają się do ponownego użytku po tej czynności. W przypadku soczewek miesięcznych nie jest to problem. Po wyjęciu umieszczasz je w pojemniczku, a potem możesz w dowolnej chwili wyjąć z powrotem i założyć. Takich sytuacji może być wiele, na przykład chcesz się zdrzemnąć w trakcie dnia, Twoje oczy zostały podrażnione, masz mieć badania itp.

Nie bez znaczenia jest aspekt finansowy. W przeliczeniu zakup soczewek miesięcznych jest bardziej ekonomiczny, niż mających inny tryb noszenia. Jest to szczególnie widoczne w salonach Vision Express oraz na stronie sieci – https://visionexpress.pl. Znajdziesz tam świetne soczewki od wiodących marek na rynku w bardzo atrakcyjnych cenach.

Przekonaj się o tym i zajrzyj tam już dzisiaj!

Artykuł partnerski

Komentarze