Sprowadzić do Białegostoku koreańskie technologie

Taki cel postawiła sobie firma ALEX ELECTRO. Spółka nie odpuszcza ważnych imprez targowych nie tylko w Europie, ale i na innych kontynentach. Jej przedstawiciele jeżdżą po całym świecie podglądając, jakie innowacje, nowinki techniczne mogliby sprowadzić do Polski i wykorzystywać u siebie.

Jestem akurat na targach w Korei – mówi Tomasz Płoński w rozmowie z naszą redakcją. – Pojechałem, żeby sprowadzić ich technologie do Polski. Technologia idzie do przodu, a my idziemy razem z nią.

Mowa o targach DIFA, największej w Korei Południowej wystawie poświęconej motoryzacji przyszłości, innowacjom, rozwiązaniom do pojazdów elektrycznych, samochodów z napędem wodorowym czy aut autonomicznych.

Przedstawiciele ALEX ELECTRO na targi pojechali na zaproszenie koreańskiej ambasady. Firma nie zorganizowała swojego stoiska, tym razem chodziło o to, by podejrzeć, co w świecie innowacyjnych technologii piszczy, nawiązać kontakty, które mogą zaowocować współpracą z azjatyckimi podmiotami.

Przekrój wystawców jest szeroki – od małych startupów po wiodące koreańskie koncerny, jak choćby Hyundai, ale nie brakuje też dużych przedsiębiorstw europejskich o globalnym zasięgu, np. francuskiego Valeo, producenta części samochodowych, posiadającego duży oddział w Korei Południowej.

Podpisaliśmy umowy na nowoczesne pojazdy elektryczne, które wprowadzimy do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej – relacjonuje z koreańskich targów Tomasz Płoński. – Mamy również gotowe rozwiązania do pojazdów elektrycznych, które mogą zainteresować ich obecnych i potencjalnych producentów.

ALEX ELECTRO dąży do bycia dostawcą i producentem rozwiązań, które wcielane są w codzienne życie na całym świecie, rozwijane przez uczelnie, dotowane przez rządy.

Jeśli chcemy mieć kraj wysoko rozwinięty, musimy naśladować właśnie inne rozwinięte kraje, jak np. Korea Południowa – nie ma wątpliwości nasz rozmówca.

W tym roku białostocka spółka zamierza zaprezentować swoją ofertę jeszcze na imprezach targowych w Polsce. Dopinane są umowy związane z elektromobilnością. Do zrealizowania do końca roku jest kilka przetargów na dostarczenie elektroławek i RLC Picnic Table – w Polsce, Niemczech i Szwajcarii.

ALEX ELECTRO to dywizja firmy ALEX, producenta i dystrybutora instalacji alternatywnych źródeł zasilania samochodów, utworzona na fali rosnącego zainteresowania mobilnością elektryczną. Wychodząc naprzeciw trendom e-mobilności, został powołany zespół specjalistów z doświadczeniem w tworzeniu układów elektronicznych i budowaniu pojazdów elektrycznych. Spółka dysponuje bogatym zapleczem technicznym i własnym parkiem maszynowym. Spółka – jak zapewniają jej przedstawiciele – jest w stanie zrealizować każdy projekt związany z branżą e-mobility.

Piotr Walczak, fot. ALEX ELECTRO

Komentarze